Chemik, czy Gladiatorzy? Czas na decydujące starcie o mistrzostwo! Zapowiedź 10. kolejki

W ten weekend będziemy oglądali zmagania zamykające jesienny sezon na boiskach przy Obrońców Tobruku. Do rozegrania pozostała bowiem ostatnia seria gier w ramach I Ligi Siódemek, mamy też dwa mecze zaległe na trzecim froncie. Na najwyższym szczeblu wciąż niewiadome jest, kto spadnie z najwyższej klasy rozgrywek, bardzo możliwe, że wszystko wyjaśni nam spotkanie Old United ze Zjazdem. Poznamy też przede wszystkim mistrza, a o tego będzie walczył Chemik Bemowo w bezpośrednim starciu z Gladiatorami. Ta potyczka zapowiada się iście szlagierowo, bo do tej pory oba zespoły wręcz imponowały formą. Z kolei na trzecioligowych boiskach czeka nas mecz o awans: nowy mistrz, IkaKakacji zmierzy się z zawodnikami Pocisku Legionowo. Zapraszamy na zapowiedź dziesiątej kolejki!

I Liga Siódemek:

Dziesiątą serię gier zaczniemy już w sobotę i to od razu spotkaniem nacechowanym ogromnym ciężarem gatunkowym. Zjazd tydzień temu prowadził już 3:0 w starciu z ZTPLNB, ale finalnie to widowisko zakończyło się wynikiem 3:3, przez co ekipa Tomka Drzała została postawiana pod ścianą i wygrać mecz z Old United, aby utrzymać się w lidze. Zadanie będzie o tyle trudne, bo zawodnicy Mariusza Kurczyńskiego świetnie zaprezentowali się w zeszłej kolejce, pokonując Lantrę, a do uniknięcia relegacji wystarczy im remis. Stawiamy tutaj właśnie na taki rezultat, ale stawka tej potyczki powoduje, że każde rozstrzygnięcie jest możliwe. Podobnie może być też w niedzielnym meczu Lantry z Za Te Pieniądze Lepiej Nie Będzie. Ekipa Pawła Matryby ma już zapewniony pierwszoligowy byt, z kolei ZTPLNB będą na pewno chcieli załatwić sprawę utrzymania już w tym spotkaniu (przypominamy, że ta drużyna ma jeszcze jedno zaległe starcie do rozegrania z Old United). Dlatego też typujemy wygraną nominalnych gości. W spotkaniu grupy mistrzowskiej AnonyMMous z Moszna Squadem pewniakami do wygranej zdaje się być zespół Macieja Miękiny. „Anonimowi” prezentują ostatnio naprawdę wyborną dyspozycję, czego efektem była dość zaskakująca wygrana z Chemikiem Bemowo w zeszłej kolejce. Ekipa Pawła Maula wprawdzie zdołała awansować do czołowej „czwórki”, ale w tych rozgrywkach do tej pory grali w kratkę, poza tym nieobce im były problemy kadrowe. Stąd też więcej szans dajemy ich rywalom. Na sam koniec tej emocjonującej kampanii przyjdzie nam zobaczyć mecz sezonu pomiędzy Chemikiem Bemowo i Gladiatorami. „Chemicy” tydzień temu doznali pierwszej, dość nieoczekiwanej porażki z AnonyMMous, co kosztowało ich stratę pozycji lidera. Broniący tytułu mistrzowie za to wygrali swoje starcie, przez co na finiszu sezonu są w o tyle uprzywilejowanej sytuacji, że do mistrzowskiego tytułu wystarczy im remis. Jednak coś nam podpowiada, że oba zespoły będą walczyć o pełną pulę i stworzą niesamowite widowisko, o którym jeszcze długo się będzie mówić. O wyniku mogą przesądzić indywidualności, a tych w obu zespołach nie brakuje. Maciej Baranowski, Piotr Dzisiów czy Piotr Grabowski w ekipie Adriana Bery oraz Paweł Pająk, Rafał Osiński oraz Maciej Raciborski u Gladiatorów, to tylko przykłady, bo obie ekipy . Nasz typ to remis, ale naprawdę wszystko jest tu możliwe. Old United - Zjazd X

Lantra – ZTPLNB 2

AnonyMMous – Moszna Squad 1

Chemik Bemowo – Gladiatorzy X

 

III Liga Siódemek:

Wobec walkowera, jaki drużyna Odwróć Tabelę oddała IkaKakacji, Włosi zostali nowym mistrzem trzeciej ligi. Do rozegrania został jeszcze jeden, ale niezwykle istotny mecz.  Drużyna z Półwyspu Apenińskiego zmierzy się z trzecim w tabeli Pociskiem Legionowo, dla którego stawką tego pojedynki będzie drugie miejsce i awans do drugiej ligi. Sytuacja ekipy z Legionowa jest o tyle trudna, że jeśli marzą o awansie, to po prostu muszą wygrać tę potyczkę. Każda strata punktów przekreśli ich szanse na promocję do wyższej ligi. Wygraną Ikakacji mogą tacy zawodnicy jak najlepszy strzelec ligi Davide Farris, Omar Atzori czy Giuseppe Berardone. Stawiamy jednak, że w niedziele bardziej zmotywowani będą zawodnicy z Legionowa, a do zwycięstwa poprowadzi ich trio Marcin Czech, Wojciech Korczak i najlepszy asystent ligi Paweł Romatowski.

 

Ikakakacji – Pocisk Legionowo 2

Tagi:

Kontakt

Masz jakieś pytania związane z LIGĄ BEMOWSKĄ? Chciałbyś zapisać swoją drużynę do naszych rozgrywek? Napisz lub zadzwoń:

kontakt@ligabemowska.pl
Michał Burzyński 661 536 685

Śledź nas na Facebooku

Sponsor techniczny

Sponsorzy