Czas na ostatnią prostą. Zapowiedź ósmej kolejki!

Do końca sezonu jesiennego zostały praktycznie trzy tygodnie, a my wciąż nie znamy mistrza żadnej z siedmiu lig, w których rywalizacja jest naprawdę pasjonująca. W ten weekend na każdym szczeblu obejrzymy hitowe starcia, które mogą przynieść pierwsze rozstrzygnięcia, ponieważ dla większości lig będzie to przedostatnia kolejka. Najbliżej ostatecznego tryumfu jest ST. Varsovia w drugiej lidze przy Obrońców Tobruku oraz Gramy Czasami na trzecim szczeblu bemowskich szóstek. Zapraszamy na zapowiedź tego co czeka nas w najbliższej kolejce Ligi Bemowskiej.

I Liga Siódemek:

Pierwszoligowe potyczki zaczniemy w sobotę i to od razu meczem o niezwykłym ciężarze gatunkowym, ponieważ zmierzą się ze sobą zagrożone spadkiem ekipy Old United i Za Te Pieniądze Lepiej Nie Będzie. Stawka tego starcia wydaje się być ogromna, a ewentualny wygrany zrobi duży krok w kierunku utrzymania się w I Lidze. Liczymy tutaj na wielkie emocje i typujemy remis, chociaż każdy rezultat jest możliwy. Ciekawie też będzie w spotkaniu Chemika Bemowo z Moszna Squadem. Zespół Adriana Bery, jeśli marzy mu się mistrzostwo, nie może pozwolić sobie na stratę punktów. Z kolei drużyna Pawła Maula szans na pierwsze miejsce już nie ma, ale o podium może jeszcze powalczyć. Zwłaszcza że posiadają w swoim składzie najlepszego strzelca ligi Stanisława Kędzierskiego. Jednak naszym zdaniem zdecydowanym faworytem tego starcia będą „Chemicy”, a kluczem do ich zwycięstwa będzie dobra postawa Piotra Grabowskiego i Macieja Skurzyńskiego. Znajdujący się w bardzo trudnej sytuacji Zjazd podejmie Lantrę, która była o włos od awansu do grupy mistrzowskiej. Zespół Pawła Matryby jest już pewny utrzymania, stąd też z dużą dozą komfortu podejdzie do tego meczu. Ich rywale na pewno będą musieli uważać na najlepszego asystenta w lidze Jarosława Juraszka i zawsze groźnego Igora Mushko. Wydaję nam się jednak, że ekipę Tomka Drzała stać tutaj na zdobycz punktową, zwłaszcza że tydzień temu powstrzymali mocny zespół Moszny. Stąd też gramy tutaj na remis. Ósmą serię gier zakończymy prawdziwym szlagierem, Gladiatorzy zmierzą się z AnonyMMous. Paweł Pająk i jego kompani póki co spisują się świetnie i wraz Chemikiem zdają się być głównymi faworytami do ostatecznego triumfu. Za to ewentualne zwycięstwo Macieja Miękiny i spółki zapewniłoby im minimum brązowe medale, przedłużyłoby też nadzieje na zdobycie mistrzowskiego tytułu. Jednak dotychczasowa postawa Gladiatorów, u których prym wiodą tacy zawodnicy jak wspomniany Pająk czy Rafał Osiński, skłania nas, by postawić na wygraną dotychczasowego lidera. Jesteśmy też pewni, że nie zabraknie w tym meczu emocji.

Old United - ZTPLNB X

Chemik Bemowo - Moszna Squad 1

Zjazd - Lantra X

Gladiatorzy - AnonyMMous 1

II Liga Siódemek:

Arcyciekawie zapowiada się ósma kolejka na drugim froncie, gdyż każda z gier będzie się toczyła o dużą stawkę. W pierwszym spotkaniu doskonale spisujący się beniaminek Legion podejmie zagrożoną spadkiem Victorię. Ekipa Jakuba Lipy jest o krok od zdobycia medali, wciąż też mają ogromne szanse na awans, mistrzowski tytuł również jest w ich zasięgu. Z kolei Bartek Chlewiński i spółka ostatnio złapali wiatr w żagle, zaczęli w końcu punktować i będzie to dla nich ostatni mecz w sezonie. Zatem jeśli marzą o pozostaniu w lidze, muszą koniecznie wygrać. W starciu o takim ciężarze gatunkowym stawiamy jednak na podział punktów, chociaż żaden rezultat nas nie zdziwi. Z pięciu zespołów walczących o utrzymanie w najlepszej sytuacji wydają się być FC Warsaw United. Nie dość, że zdobyli dotychczas siedem punktów, to w dodatku mają jeszcze aż trzy spotkania do rozegrania, wraz ze SSIJ najwięcej spośród zainteresowanych drużyn. Stąd też widzimy ich w roli faworytów w starciu z również bijącymi się o pozostanie w lidze Argentina FC. Zwłaszcza że barwach „Albicelestes” nie będzie mógł wystąpić pauzujący za kartki kapitan Peco Parrello. Zielona Polana dość niespodziewaną porażką z BKS 04 Górki niemalże przekreśliła swoje szanse na awans. Za to ekipa SSIJ gra w tym sezonie w kratkę i nadal nie może być pewna ligowego bytu. W tej potyczce stawiamy na to, że drużyna Michała Gerymskiego postawi twarde warunki i zdobędzie cenny punkt w meczu z faworyzowanym rywalem. Tymczasem dla Canarinhos starcie z St. Varsovią będzie meczem ostatniej szansy. Ekipa Adama Schliefa musi koniecznie wygrać swoje spotkanie i liczyć na korzystny układ innych rezultatów. Jednak ich sytuacja będzie o tyle trudna, że podejmować będą znajdującego się w doskonałej dyspozycji lidera tabeli. „Kanarki” posiadają w swoim składzie najskuteczniejszego zawodnika ligi Oskara Góreckiego, ale to może być za mało, by wygrać. Dlatego nasz typ to zwycięstwo zespołu Michała Witkowskiego, ale nie wykluczamy tutaj niespodzianki. BKS 04 Górki po wygranej w zeszłej kolejce zapewnili już sobie utrzymanie, stąd też do spotkania z Wariatami Kuchara będą podchodzili z dużym komfortem psychicznym. A to zwiastuje dobry i otwarty mecz, zwłaszcza że obecny wicelider na pewno będzie walczył o wygraną. Stawiamy tutaj na podział punktów, wiele goli i poprawę dorobku bramkowego walczącego o tytuł króla strzelców Stanisława Kędzierskiego.

Legion - Victoria X

FC Warsaw United - Argentina FC 1

Zielona Polana - SSIJ X

St. Varsovia - Canarinhos 1

Wariaty Kuchara - BKS 04 Górki X

III Liga Siódemek:

Już pierwszy mecz ósmej serii spotkań trzeciego szczebla Ligi Bemowskiej siedmioosobowej może nam odpowiedzieć na pytanie kto będzie liderem przed następną kolejką. W szranki powiem staną odpowiednio ostatnia i pierwsza drużyna w tabeli, czyli Pohybel podejmie Anteniarzy. Nic nie wskazuje na to by Maciej Kuklewski i spółka mieli skończyć serię sześciu meczów bez porażki i to właśnie w nich widzimy pewniaków do zgarnięcia trzech punktów. Drugi mecz tej serii zapowiada się na bardziej zacięty. Wicelider rozgrywek Pocisk Legionowo podejmie piątą ekipę w tabeli BaguviX. Na papierze pewniakiem do zgarnięcia trzech punktów jest ekipa z Legionowa, która w swoich szeregach ma czołowego strzelca ligi Marcina Czecha oraz lidera asystentów Pawła Romatowskiego. Spodziewamy się jednak zaciętej rywalizacji i mimo że Michał Gerymski i spółka łatwo skóry nie sprzedadzą, to ciut wyżej stawiamy akcję Pocisku. Równo w południe w akcji zobaczymy iKakakacji, czyli trzeci zespół w stawce, który w roli gościa zmierzy swoje siły z PRE Wwa. Murowanym faworytem są tutaj gracze z półwyspu Apenińskiego, którzy z różnych przyczyn trzy ostatnie kolejki pauzowali, a mimo to nie dość, że zachowali pozycję na podium, to jeszcze Davide Farris utrzymał się jako lider wyścigu po koronę króla strzelców jesiennej kampanii. Stawiamy na głodnych gry iKakakacji. Kolejne starcie to pojedynek drużyn z dolnych partii tabeli. Mianowicie siódme w stawce Odwróć Tabelę podejmie przedostatni Drink Men. Bardzo ciężko wskazać faworyta tej potyczki. Obie ekipy są zagrożone spadkiem do czwartej ligi, a zatem w grę wchodzą tylko trzy punkty. Emocje mamy gwarantowane, a my stawiamy dyplomatycznie na remis. Jako ostatnie w ramach ósmej kolejki na murawie zameldują się drużyny KP Kozia oraz Orły Leszka. Przed tym sezonem wyżej stawialiśmy akcję „Koziej”, tymczasem w jesiennej edycji zdecydowanie lepiej radzi sobie ekipa Leszka Przyborowskiego, która prowadzona przez będącego w kapitalnej formie Krzysztofa Ziejewskiego (sześć ze swoich ośmiu goli zdobył w trzech ostatnich meczach) włączyła się do walki nawet o złote medale oraz awans szczebel wyżej. Mimo tak wielkiej różnicy w tabeli tylko minimalnie stawiamy na Orły, które tej niedzieli czeka bardzo trudna przeprawa.

Pohybel – Anteniarze 2

Pocisk Legionowo – BaguviX 1

PRE Wwa – iKakakacji 2

Odwróć Tabelę – Drink Men X

KP Kozia – Orły Leszka 2

IV Liga Siódemek:

Zmagania ósmej kolejki czwartej ligi bemowskich siódemek rozpocznie hitowe starcie lidera z trzecią drużyną w stawce, czyli pojedynek Nie Ma Mocnych – Bemovia. Mecz ten będzie kluczowy w kontekście walki o złote medale i awans. Ekipa Piotra Burdacha w przypadku zwycięstwa na dobre odjedzie ekipie z Bemowa i zapewni sobie awans do trzeciej ligi. Z kolei ewentualny tryumf Bemovii pozwoliłby jej przeskoczyć w tabeli właśnie NMM i być w idealnej pozycji przed ostatnia kolejką, w której czołowa trójka zmierzy się z teoretycznie słabszymi rywalami. Emocje mamy gwarantowane i stawiamy na remis. Chwile potem na boisko wybiegną ci, którzy okres klimatyzacji w Lidze Bemowskiej mają już dawno za sobą. Mowa o Złotopolskich Warszawa, którzy w drugim meczu tej serii podejmą Czupakabry Warszawa. Trzy z czterech swoich zwycięstw w tej edycji Złotopolscy zanotowali w trzech ostatnich meczach. Mało tego ekipa prowadzona do boju przez duet liderów klasyfikacji indywidualnych Paweł Osmański – Daniel Kierlewicz przycumowała tuż za podium z czterema punktami straty do Bemovii, ale przy sprzyjających okolicznościach po tej kolejce strata ta może stopnieć do jednego punktu. Na przeciw nich stanie „czerwona latarnia” czwartej ligi, która do tej pory wywalczyła tylko punkt. Wszystko wydaję się być jasne. Stawiamy na Złotoplskich. W kolejnym starciu piąty w tabeli Walec podejmie przedostatnie Chyże Rosomaki, a stawką tego meczu jest przysłowiowa pietruszka. Ekipa Maćka Zarzyckiego szansę na medal straciła tydzień temu przegrywając z Defenders. Z kolei Rosomaki walczą by ten sezon zakończyć jak najdalej od końca tabeli. My stawiamy na Walca, który naszym zdaniem gdy ustabilizuje sytuacje kadrową w kolejnym sezonie będzie walczył o najwyższe cele. W dwóch ostatnich spotkaniach, które odbędą się równocześnie o godzinie 15 również spodziewamy się zaciętej rywalizacji. Na boisku A bardzo ciekawie zapowiada się mecz Izby Wytrzeźwień z Defenders, czyli konfrontacja szóstej z drugą drużyną w ligowej tabeli. Faworytem jest tutaj wicelider, który nie może sobie pozwolić na stratę punktów, gdyż za ich plecami cały czas czyha Bemovia. To będzie bardzo ciekawy pojedynek ofensywnie usposobionych graczy Izby (Grosiak – Grabowski) z bardzo szczelną obroną Defenders. Ci drudzy mają również kim straszyć w ataku, gdzie jednak dominuje kolektyw i to właśnie na nich stawiamy. Na boisku B w szranki staną TSP Szatańskie Pęto oraz FC Running Team, czyli sąsiedzi z dolnych partii tabeli. Obie drużyny nie mają już nic do stracenia, a zatem spodziewamy się otwartego meczu, w którym może wydarzyć się wszystko. Stawiamy dyplomatycznie na remis.

Nie Ma Mocnych – Bemovia X

Złotopolscy Warszawa – Czupakabry Warszawa 1

Walec – Chyże Rosomaki 1

Izba Wytrzeźwień – Defenders 2

TSP Szatańskie Pęto – FC Running Team X

I Liga Szóstek:

Ósma seria gier w I Lidze Szóstek będzie wręcz najeżona szlagierami. W pierwszym z nich nieobliczalna ekipa Papadensów podejmie aktualnego lidera All4One. Zespół Dominika Podlewskiego na pewno tanio skóry nie sprzeda, aczkolwiek stawiamy tutaj na minimalną wygraną drużyny Macieja Rataja po niesamowicie wyrównanym i emocjonującym meczu. Na pewno zobaczymy tu też moc bramek. Nie inaczej powinno być w starciu Young Boys Legionowo z OMS-em. YBL tydzień temu sensacyjnie ulegli Rycerzom Świtu, przez co bardzo skomplikowali sobie swoją sytuację w kwestii walki o mistrzowski tytuł. Z kolei Paweł Staniszewski i spółka spisują się póki co wybornie i też mają chrapkę na triumf w ligowych rozgrywkach. Zwycięzca tego hitu kolejki może uczynić ogromny krok ku wygranej ligi, przegrany praktycznie przekreśli swoje szanse na mistrzowski wazon. Dlatego my przekornie stawiamy tu na remis, ale jeśli mierzą się ze sobą ofensywne tria Michał Gąska, Damian Falęta i Bartek Kowalski z Pawłem Staniszewskim, Łukaszem Brzeszczem i Mateuszem Sieciechowiczem, to wszystko jest możliwe. Podobnie jak w spotkaniu FC NaNkacu ze sprawcą największej niespodzianki zeszłej kolejki, czyli rewelacyjnym beniaminkiem Rycerzami Świtu. Zespół Kacpra Czyżyka w poprzedniej serii gier nieoczekiwanie odprawił z kwitkiem YBL, stąd typujemy, że opromienieni tą spektakularną wiktorią, pójdą krok dalej i wygrają też z FC N. Na pewno nie będzie o to łatwo, gdyż „Kace” posiadają w swojej kadrze zawodników obdarzonych ogromną inklinacją do gry ofensywnej takich jak Paweł Wojsław czy Jakub Małachowski, ale i Rycerze nie odstają w tej materii. Kamil Małż, Michał Araźny czy też bohater ostatniej serii gier Adrian Brzuchacz tego najlepszymi przykładami. W meczu ekip, które są bliskie utrzymania w lidze, czyli Drink Teamem i FC Ochotą, trudno wskazać wyraźnego faworyta. Obie drużyny sąsiadują w ligowej tabeli, mają tyle samo punktów, zatem skłaniamy się tutaj ku remisowi. Ostrzymy sobie też zęby na pojedynek strzelecki Łukasza Tippe z Przemysławem Sawickim. W spotkaniu zamykającym ósmą kolejkę zobaczymy starcie ekip, które znajdują się w strefie spadkowej. Bad Boys Zielonki jeszcze mają matematyczne szanse na utrzymanie, Yelonkersi zaś po zeszłotygodniowej porażce z OMS-em musieli pogodzić się z relegacją. Pozostała im jedynie walko o honor i pierwsze punkty w obecnych rozrywkach. Tutaj jednak typujemy wygraną Bad Boysów, dla których jest to ostatni gwizdek w walce o pierwszoligowy byt.

Papadensy - All4One 2

Young Boys Legionowo - OMS X

FC NaNkacu - Rycerze Świtu 2

Drink Team - FC Ochota X

Bad Boys Zielonki - Yelonkersi 1

II Liga Szóstek:

Ciekawie zapowiada się nadchodząca seria gier na drugoligowych boiskach i już na otwarcie kolejki zmierzą się lider Fast Trans z solidną ekipą Los Lamusos. Zawodnicy FT znajdują się obecnie w doskonałej dyspozycji, w zeszłym tygodniu w meczu na szczycie pokonali Młodych Perspektywicznych i wydają się być faworytem tego starcia. Zwłaszcza że wybornie prezentuje się ofensywny duet Michał Fijałkowski i Karol Mroczkowski, ale Jakub Niewiadomski i Krzysztof Łyczko po stronie LL również będą groźni. Jednak aktualna forma Fast Trans bardziej nas przekonuje, więc obstawiamy tu ich zwycięstwo. Chłopcy Do Bicia tydzień temu po kapitalnym meczu z Kindybały FC w końcu się przełamali, ale bardzo trudno będzie powtórzyć ten wyczyn, gdyż w tej kolejce mierzą się z drugim w tabeli ASPN Bemowo, w barwach których bryluje najlepszy strzelec ligi Maciej Rataj. Ponadto w genialnej dyspozycji znajduje się też Maks Himel i mimo, że drużyna Jarosława Grzywacza na pewno podejmie rękawice, to skłaniamy się tutaj, by postawić na ekipę z Bemowa. Po dobrym początku sezon spory spadek formy zaliczył zespół Kindybały FC. I chociaż w składzie mają walczącego o koronę króla strzelców Jakuba Kalinowskiego, to ciężko będzie im o przełamanie niemocy, gdyż ich rywalem będą Młodzi Perspektywiczni. Ekipa Tomasza Muszyńskiego jest podrażniona zeszłotygodniową porażką z Fast Transem i na pewno będzie chciała szybko wrócić na zwycięską ścieżkę. Zakładamy, że im się to uda, a do wygranej poprowadzi ich duet Damian Anczkiewicz - Aleksander Muszyński. Mnóstwo emocji i walki spodziewamy się za to w meczu weteranów bemowskich boisk czyli Lepiej Nie Pytaj i Yelonek. Ekipa LNP w zeszłej serii gier dość wyraźnie uległa ASPN-owi, za to drużyna Alberta Szlagi zwycięsko wyszła ze starcia z FC Devs. Typujemy tutaj, że wynik będzie „kręcił” się wokół remisu, ale jednak minimalnie lepsi okażą się zawodnicy z Jelonek. Na zamknięcie tej kolejki zobaczymy interesujące widowisko z udziałem LGB i FC Devs. Ekipa Arkadiusza Karwata jest mocno nieobliczalna w tych rozgrywkach, z kolei zespół Sławomira Mądrego jest gwarantem walki na całej długości i szerokości boiska. Wiele może zależeć od tego, w jakim zestawieniu stawią się obie drużyny, aczkolwiek coś nam podpowiada, żeby zagrać na „X” w tym spotkaniu.

Fast Trans - Los Lamusos 1

ASPN Bemowo – Chłopcy Do Bicia 1

Kindybały FC - Młodzi Perspektywiczni 2

Lepiej Nie Pytaj - Yelonki 2

LGB - FC Devs X

III Liga Szóstek:

Zmagania na trzecioligowych boiskach w ósmej kolejce otwiera mecz niepokonanych do tej pory Gramy Czasami z Teraz Kolską. Smaczku temu spotkaniu dodaje fakt, że obie ekipy mierzyły się ze sobą już w tym sezonie i potyczka ta przeszła do historii Ligi Bemowskiej, gdyż skończyła się rekordową wygraną drużyny Krzysztofa Sobolewskiego. Jednak od tamtego momentu zespół Bartka Balika napędzany sportową złością zaczął bardzo dobrze punktować, czego efektem był awans do grupy mistrzowskiej. Żądna rewanżu ekipa Teraz Kolskiej na pewno zrobi wszystko, by udowodnić, że tamten mecz był tylko wypadkiem przy pracy, stąd też możemy spodziewać się naprawdę dużych emocji. Stawiamy, że GC będą mieli ciężką przeprawę, aczkolwiek finalnie to oni powinni triumfować w tej potyczce. KTS Chimera, jak ostatnio grała z Nocne Adelante, to musiała podzielić się punktami ze swoimi rywalami. Jednak teraz ta ekipa jest opromieniona zeszłotygodniową, pierwszą wygraną w sezonie, dlatego też im dajemy większe szanse na zwycięstwo w tym meczu. Walec był bardzo bliski awansu do grupy mistrzowskiej, jednak ostatecznie wyprzedziła ich Teraz Kolska. Z kolei Janusze Na Pikniku ulegli tydzień temu KTS-owi, przez co spadli z szóstej na siódmą lokatę. Jak się prześledzi losy tych drużyn w tym sezonie, to łatwo zauważyć, że w ich spotkaniach pada sporo bramek. Tak też na pewno będzie w ten weekend. Zwycięzcą według naszych typowań będzie ekipa Maćka Zarzyckiego, w której składzie jest więcej indywidualności takich jak Mateusz Piziorski czy Stasiek Kędzierski. Na sam koniec zobaczymy starcie, którego wynik może odegrać kluczową rolę w kwestii awansu. Imponujący formą Tank Team podejmie doświadczoną ekipę Akszon Teamu. Spodziewamy się tutaj zaciętego widowiska, a o wyniku mogą przesądzić tacy zawodnicy jak Maciej Galczewski lub Adam Markowski po stronie TT i Karol Calak bądź Kamil Dźwilewski u „Akszonów”. Trudno wybrać tu faworyta, ale ostatecznie stawiamy na minimalną wygraną drużyny Marcina Tymoszuka.

Gramy Czasami - Teraz Kolska 1

KTS Chimera - Nocne Adelante 1

Janusze Na Pikniku - Walec 2

Tank Team - Akszon Team 1

Tagi:

Sponsor techniczny

Sponsorzy