Kolejny klasyk w siódemkach i zażarta walko o podium na wszystkich szczeblach bemowskich szóstek.

To będzie bardzo ciekawa kolejka. Na siódemkach między innymi w klasyku Ligi Bemowskiej Chemik Bemowo podejmie Mosznę Squad. Warto zaznaczyć, że dla tych drugich będzie to mecz o być albo nie być w kontekście walki o medale. Ponadto bardzo ciekawie zapowiada się pojedynek w czwartej lidze gdzie Bemovia podejmie Defenders. Na szóstkach z kolei w szlagierze kolejki o podium z All4one powalczy FC NaNkacu. Natomiast na pozostałych szczeblach jest bardzo ciasno. Tylko Gramy Czasami w trzeciej lidze mogą póki co spać spokojnie. Zapraszamy na zapowiedź tego co nas czeka w najbliższy weekend na boiskach Ligi Bemowskiej.

1 Liga:

Szóstą kolejkę najwyższego szczebla Ligi Bemowskiej siodmioosobowej zainauguruje starcie Lantry z Gladiatorami. Faworytem tego meczu będą oczywiście nominalni goście, którzy z kompletem pięciu zwycięstw samotnie liderują w tabeli pierwszej ligi. Jednak Paweł Pająk i spółka nie będą mieli łatwego zadania ponieważ na ich drodze stanie zawsze solidna Lantra. Jakub Juraszek i spółka w tym sezonie wygrali już trzy spotkania i w tabeli plasują się tuż za podium, będąc o krok od zapewnienia sobie udziału w grupie mistrzowskiej. My jednak stawiamy na Gladiatorów, którzy w tej edycji legitymują się najlepszym atakiem i najszczelniejszą defensywą. Następnie rozegramy dwa spotkania jednocześnie. W pierwszym doczekamy się prawdziwego klasyka Ligi Bemowskiej. W szranki bowiem staną dwaj byli mistrzowie pierwszej ligi Chemik Bemowo oraz Moszna Squad. W tej kampanii (podobnie zresztą jak w poprzedniej) dużo lepiej radzi sobie ekipa Adriana Bery, która podobnie jak lider również może pochwalić się kompletem zwycięstw, z tym że drużyna z Bemowa rozegrała dotąd jeden mecz mniej. Tymczasem Paweł Maul i spółka po dobrym początku sezonu ostatnio przegrali dwa bardzo ważne mecze i teraz aby marzyć o rywalizacji o najwyższe cele muszą wygrać każde starcie. Mimo wszystko stawiamy na Chemika. Tymczasem na drugim boisku będziemy świadkami rywalizacji Zjazdu z AnonyMMous, czyli pojedynku ostatniej drużyny w tabeli z trzecią. Pewniakiem do zwycięstwa jest ekipa Macieja Miękiny, która po dwóch potknięciach, w ostatniej kolejce w końcu wygrała, pokonując w hicie kolejki Mosznę Squad. utrzymując się tym samym na najniższym stopniu podium. Zwycięstwo w tym meczu zapewni Anonimowym grę o medale, a my stawiamy właśnie na nich. Na zakończenie zmagań tej serii spotkań po raz drugi tej niedzieli na murawie zobaczymy Mosznę Squad, który tym razem skrzyżuję rękawice z Za Te Pieniądze Lepiej Nie Będzie. Obie ekipy przed tą kolejką zgromadziły po sześć punktów, z tym że ZTLNB rozegrało dwa mecze więcej, a to starcie będzie dla gości ostatnim w rundzie zasadniczej. Wprawdzie Karol Laskowicz i spółka nie mają już szans na grupę mistrzowską, ale każdy punkt będzie ważny w kontekście walki o utrzymanie. Z kolei ekipa Pawła Maula nie biorą innej opcji pod uwagę jak tylko trzy punkty. My stawiamy właśnie na nich.

Lantra – Gladiatorzy 2

Chemik Bemowo – Moszna Squad 1

Zjazd – AnonyMMous 2

Moszna Squad – ZTPLNB 1

 

2 Liga:

Już pierwsze sobotnie starcie szóstej kolejki drugiej ligi bemowskich siódemek zapowiada się bardzo ciekawie. Do boju ruszą Zielona Polana oraz Argentina FC i mimo, że obie ekipy w tabeli dzieli przepaść na korzyść ekipy Mateusza Piziorskiego, to spodziewamy się bardzo zaciętej rywalizacji. Wszystko to za sprawą gości, którzy w każdym meczu mimo czterech porażek zawsze zostawiali na murawie mnóstwo serca i zdrowia. My jednak w roli murowanego faworyta stawiamy Zieloną Polanę, którą w tej edycji do tryumfów prowadzi trio Wereszczuk – Sak – Gaworek. Drugie sobotnie starcie również zapowiada się interesująco. Na murawę wybiegną Canarinhos oraz Victoria, czyli odpowiednio ósma drużyna w tabeli zmierzy się z ostatnią. W tym pojedynku dużo ciężej wskazać faworyta. Obie ekipy mają czym straszyć, gdyż dysponują w swoich szeregach nie lada indywidualnościami. Liderem strzelców jest napastnik „KanarkowychOskar Górecki, natomiast w czołówce obu klasyfikacji jest Michał Stykowski, filar Victorii. Stawiamy na zaciętą rywalizację, w której widzimy podział punktów. Kolejne mecze rozegramy już w niedziele. Jako pierwsi na murawie zameldują się Wariaty Kuchara oraz FC Warsaw United. Nominalni gospodarze prowadzeni do boju przez wicelidera obu klasyfikacji indywidualnych Stasia Kędzierskiego po lekkiej zadyszce, tydzień temu w końcu wygrali i wrócili na najniższy stopień podium. Z drugiej strony FCWU zanotował z kolei spadek formy, przygrywając dwa ostatnie mecze. Na murowanych faworytów wyrośli nam zatem obrońcy mistrzowskiego tytułu z wiosny i to na nich stawiamy. W czwartym meczu tej serii obejrzymy starcie Canarinhos z Zieloną Polaną. Dla obu ekip będzie to mecz numer dwa w ten weekend. Faworytem jest ekipa „Pizora”, która w naszym mniemaniu wyrasta na jednego głównych kandydatów do wygrania drugiej ligi i to na nią minimalnie stawiamy w tej konfrontacji. Dlaczego minimalnie, bo „Kanarkowi” już niejednokrotnie udowodnili, że jak tylko stawią się mocna paką potrafią napsuć krwi każdemu rywalowi. W samo południe z kolei obejrzymy mecz Legionu ze SSIJ. Nominalni gospodarze przez dwie kolejki okupowali pozycję lidera i dopiero w ostatni weekend musieli uznać wyższość rywala. Porażka ta była na tyle dotkliwa, że kosztowała ich regres aż za podium. Z kolei Damian Metryka i spółka po słabym początku rundy w końcu odpalili, wygrywając dwa ostatnie mecze. Czy Legion wróci na zwycięskie tory, a może to SSIJ podtrzyma świetną serię ? O tym przekonamy się już w niedziele, a my stawiamy na remis. Szóstą kolejkę zakończy starcie lidera z mistrzem trzeciej ligi wiosennej edycji, czyli ST. Varsovia podejmie BKS 04 Górki. Teoretycznie murowanym faworytem jest ekipa Michała Witkowskiego, która po ostatnim zwycięstwie wróciła na pozycje lidera. Jednak pamiętajmy, że BKS w poprzedniej kolejce ograł liderujący wtedy w tabeli Legion, spychając go za podium i zbliżając się do strefy medalowej na trzy punkty. Będzie się działo, ale stawiamy na Varsovię.

Zielona Polana – Argentina FC 1

Canarinhos – Victoria X

Wariaty Kuchara – FC Warsaw United 1

Canarinhos – Zielona Polana 2

Legion – SSIJ X

ST. Varsovia – BKS 04 Górki 1

 

3 Liga:

Rywalizację w szóstej kolejce na trzecim poziomie Ligi Bemowskiej rozgrywanej przy Obrońców Tobruku rozpoczniemy już w sobotę. W jedynym meczu tego dnia Odwróć Tabelę podejmie Anteniarzy. Murowanym faworytem są popularne „Anteny”, które legitymują się czterema zwycięstwami z rzędu. Seria ta pozwoliła im umocnić się w tabeli na najniższym stopniu podium. Na tą chwilę wydaje się że tylko Anteniarze mogą zagrozić niepokonanym jak dotąd: Pociskowi Legionowo oraz iKakakacji. Kolejne mecze tej serii rozegramy już w niedzielę. Jako pierwsi na murawie zameldują się Pohybel oraz PRE Wwa, czyli odpowiednio dziewiąta oraz siódma drużyna w tabeli. Bardzo ciężko będzie wskazać faworyta. Pohybel wciąż szuka pierwszego tryumfu w sezonie, natomiast PRE chce przełamać serię dwóch meczów bez zwycięstwa. Spodziewamy się zaciętej i wyrównanej rywalizacji i stawiamy na podział punktów. W drugim niedzielnym meczu również ciężko wskazać pewniaka do zgarnięcia trzech punktów. W szranki bowiem staną ósma oraz piata drużyna w tabeli, które dzielą raptem dwa punkty, czyli KP Kozia podejmie BaguviX. Obie drużyny mają nadzieje na przełamanie, gdyż ostatnio nie mogą się pochwalić korzystną formą. Ekipa z Koziej ostatni mecz wygrał trzy kolejki temu, natomiast Damian Metryka i spółka swój jedyny tryumf odnieśli w pierwszej serii, natomiast w dwóch ostatnich meczach otarli się o trzy punkty. Spodziewamy się walki o każdy centymetr boiska i widzimy w tym remis. Na zakończenie rywalizacji w trzeciej lidze obejrzymy starcie Drink Men – Orły Leszka. Dużo lepiej w tej edycji radzi sobie ekipa Pawła Przyborskiego, która z pięciu meczów wygrała trzy i z dziewięcioma punktami przycumowała tuż za podium. Z kolei Mirek Wyszczelski i spółka w tym sezonie jeszcze nie wygrali, ale to nie znaczy, że należy ich lekceważyć. DM w końcu dwa z pięciu meczów zremisował, będąc w nich o krok od zwycięstwa. My mimo wszystko stawiamy Orły, które w tej edycji do zwycięstw prowadzi duet Trojanowski – Ziejewski.

Odwróć Tabelę – Anteniarze

Pohybel – PRE Wwa

KP Kozia – BaguviX

Drink Men – Orły Leszka

 

4 Liga:

Szóstą kolejkę zmagań na czwartym szczeblu bemowskich siódemek rozpocznie jedyny sobotni pojedynek Nie Ma Mocnych kontra FC Running Team. Faworytem na papierze wydaje się ekipa Piotra Burdacha, która po dwóch zwycięstwach w poprzedniej kolejce wróciła na pozycje wicelidera. Z drugiej jednak strony FCRT z trzech ostatnich meczów jedno wygrał, a dwa bardzo pechowo zremisował, wypuszczając zwycięstwo z rąk w ostatniej minucie meczu. Na pewno będziemy świadkami zaciętej i wyrównanej rywalizacji, w której widzimy podział punktów. Kolejne mecze rozegramy już w niedzielę. Najpierw Izba Wytrzeźwień podejmie Czupakabry Warszawa, czyli szósta drużyna w tabeli zmierzy swoje siły z ostatnią. To będzie również pojedynek lidera klasyfikacji strzelców Giovanniego Calabrese z najlepszym jak dotąd asystentem czwartej ligi Łukaszem Grabowskim z Izby. My w roli faworyta upatrujemy jednak ekipę Michała Krawczyka, która wciąż liczy się w walce o medale. W drugim niedzielnym meczu w szranki staną Złotopolscy Warszawa oraz Chyże Rosomaki, czyli sąsiedzi z samego dołu tabeli. Obie ekipy po ostatniej kolejce miały zgoła odmienne nastroje. Złotopolscy wygrali swój drugi mecz w sezonie, natomiast Rosomaki poniosły porażkę i spadły na przedostatnie miejsce kosztem niedzielnego oponenta. W naszym mniemaniu będziemy świadkami podziału punktów. Dwa ostatnie mecze rozegramy równocześnie. Jeden to będzie absolutny hit tej kolejki, w którym zmierzą się lider i trzecia drużyna w tabeli, czyli Bemovia podejmie Defenders. Obie ekipy w tabeli dzieli raptem jeden punkt, a więc będzie to pojedynek o fotel lidera. Jednak w przypadku remisu pogodzić ich może NMM, który rozdziela w tabeli te dwie drużyny. My stawiamy na remis. W drugim meczu o godzinie piętnastej do boju staną TSP Szatańskie Pęto oraz Walec. Te zawody również zapowiadają się bardzo interesująco. W końcu Maciej Zarzycki i spółka plasują się tuż za podium, natomiast TSP wprawdzie jest w połowie stawki, ale cały czas ma jeszcze szanse na medal. W tym meczu może wydarzyć się wszystko, a my stawiamy na remis.

Nie Ma Mocnych – FC Running Team

Izba Wytrzeźwień – Czupakabry Warszawa

Złotopolscy Warszawa – Chyże Rosomaki

Bemovia – Defenders

TSP Szatańskie Pęto – Walec

 

I Liga Szóstek:

Już na samo otwarcie kolejki na boisku przy ulicy Irzykowskiego czeka nas ciekawe starcie. Coraz lepiej radzący sobie Drink Team będzie mierzyli się z Papadensami - drużyną środka tabeli. DT tydzień temu wygrali ważny mecz z Yelonkersami (przy ogromnej zasłudze strzelca sześciu goli Łukasza Tippe), zaś ekipa Dominika Podlewskiego zdobyła trzy punkty w dwóch spotkaniach rozgrywanych przez nich w zeszłej kolejce. Potencjał obu zespołów jest podobny, pozycje w tabeli nie są zbyt odległe, zatem typujemy tutaj podział punktów z lekkim wskazaniem na Papadensy. Po zeszłotygodniowej wygranej FC NaNkacu zgłosili akces do walki o najwyższe cele, jednak ich formę sprawdzą All4One, którym udało się zatrzymać Young Boys Legionowo w poprzedniej serii gier. Obie ekipy są wyraźnie w gazie, ich kadry są naszpikowane indywidualnościami, więc zapowiada się tutaj arcyciekawe widowisko. My zagramy bezpiecznie, bo na remis, ale każdy rezultat jest tutaj możliwy. Zwłaszcza że będą mierzyli się ze sobą tak utalentowani zawodnicy jak Marek Furjan, Paweł Wojsław czy Jakub Małachowski po stronie FC N i Maciej Rataj, Sebastian Wydrych i Karol Kubicki z All4One. FC Ochota póki co prezentuje się solidnie, ale w tej kolejce przyjdzie im stawić czoła podrażnionej pierwszą stratą punktów ekipą Young Boys Legionowo. Mimo dobrej postawy Przemysława Sawickiego w tym sezonie nie przewidujemy tutaj większych niespodzianek i stawiamy na wygraną obecnego lidera i faworyta do wygrania całej ligi. Zwłaszcza że w ich barwach brylują Bartek Kowalski, Michał Gąska czy Damian Falęta. Wciąż formy szukają zawodnicy Yelonkersów. O pierwsze punkty może być im trudno, bo ich rywalem będzie dobrze spisujący się na tę chwilę beniaminek - Rycerze Świtu. W ekipie z Jelonek dużo będzie zależało od duetu Rafał Dębski - Damian Szydłowski, za to w zespole Kacpra Czyżyka na pewno groźni będą Kamil Małż i Michał Araźny. My jednak nieco wyżej cenimy sobie akcje Rycerzy i to w nich widzimy kandydata do wygrania tego meczu. W spotkaniu Bad Boys Zielonki z OMS na papierze murowanym faworytem wydaje się być ekipa Pawła Staniszewskiego i spółki. Jednak wicemistrzowie z wiosny, mimo zerowego dorobku punktowego na ten moment, wiele razy pokazywali w tym sezonie dobry futbol, grali też dość pechowo, więc nie można skreślać ich szans przed meczem. W dobrej dyspozycji jest też najlepszy strzelec BBZ Paweł Szczepaniak. Jednak OMS w tych rozgrywkach prezentuje się wybornie, stąd też obstawiamy na ich wygraną, a do zwycięstwa powinno poprowadzić ich trio Staniszewski - Krzysztof Sobolewski - Mateusz Sieciechowicz.

Drink Team - Papadensy X

FC NaNkacu - All4One X

Young Boys Legionowo - FC Ochota 1

Yelonkersi - Rycerze Świtu 2

Bad Boys Zielonki - OMS 2

 

II Liga Szóstek:

Na drugim szczeblu Fast Trans ostatnio idzie jak burza, za to mierzący się z nimi Chłopcy Do Bicia zamykają obecnie ligową stawkę. I chociaż zespół Jarosława Grzywacza w zeszłej kolejce pokazał się z dobrej strony w starciu z LGB, to jednak duet wyborowych strzelców Karol Mroczkowski - Michał Fijałkowski zdaje się być ostatnio nie do zatrzymania. Stąd też stawiamy na zwycięstwo FT. Wicelider Yelonki podejmować będzie bardzo solidną drużynę Los Lamusos. Ekipa Alberta Szlagi w zeszłej kolejce straciła przewodnictwo w tabeli na rzecz Młodych Perspektywicznych (którym ulegli w bezpośrednim meczu 5:10), za to LL dość nieoczekiwanie zremisowali z FC Devs 5:5. W tym meczu jednak stawiamy na kontynuację strzeleckich popisów Patryka Piekarniaka i wygraną zespołu z Jelonek. Po stronie ich rywali z pewnością będzie błyszczał znajdujący się w wybornej dyspozycji Jakub Niewiadomski. LGB póki co grają w kratkę, a na przeszkodzie do ustabilizowania ich formy stoją problemy kadrowe. Stąd też ekipę Arkadiusza Karwata czego duże wyzwanie w potyczce z dotychczasowym liderem - Młodymi Perspektywicznymi. Zespół Tomasza Muszyńskiego jest obecnie na fali, a Damian Anczkiewicz imponuje w każdym kolejnym występie. Dlatego też ich zwycięstwo wydaje się być najbardziej prawdopodobnym rozstrzygnięciem. Na moc wrażeń liczymy w starciu Kindybały FC z ASPN Bemowo. Będzie to też pojedynek najlepszych strzelców ligi: Jakuba Kalinowskiego i Macieja Rataja. Obie drużyny w ostatniej kolejce przegrały swoje mecze, zatem trzy punkty w tym spotkaniu będą gwarantem tego, że czołówka nie ucieknie. A kto je zdobędzie? Skłaniamy się ku wygranej bardziej doświadczonej ekipy popularnego "Ratiego". W zeszłej serii gier w końcu przełamali się Lepiej Nie Pytaj, za to FC Devs udało się pokrzyżować szyki wyżej sklasyfikowanym Los Lamusos. Liczymy tutaj na wyrównane, pełne emocji widowisko, a o bramki zadbają Krzysztof Lubański i Robert Brzeziński. Nasz tym to remis.Fast Trans - Chłopcy Do Bicia 1

Yelonki - Los Lamusos 1

LGB - Młodzi Perspektywiczni 2

Kindybały FC - ASPN Bemowo 2

Lepiej Nie Pytaj - FC Devs X

 

III Liga Szóstek:

Na trzecim froncie szóstą kolejkę otwiera mecz KTS Chimery i Tank Teamu. Siłą KTS-u w tym sezonie jest kolektyw, ale może to nie wystarczyć na ekipę Marcina Tymoszczuka, która po zeszłotygodniowej wiktorii z Walcem zagościła na podium. Obstawiamy tutaj zwycięstwo coraz lepiej spisujących się zawodników TT, a do wygranej powinien ich poprowadzić lider zespołu Adam Markowski. Starcie drużyny Nocne Adelante z Januszami Na Pikniku jest gwarantem emocji i wielu bramek. Zadbają o to na pewno Mateusz Murawski i Marcin Mróz po stronie NA, a w ekipie Krzysztofa Sobieszczuka czołowy strzelec ligi - Dawid Molenda. Janusze do tej pory grali bardzo pechowo, jednak coś czujemy, że w tej kolejce w końcu się przełamią. Walec to kandydat do walki o awans do grupy mistrzowskiej, jednak w tej serii gier przyjdzie im się mierzyć z murowanym faworytem do zwycięstwa całej ligi - Gramy Czasami. Ekipa Krzysztofa Sobolewskiego jest tej jesieni jak huragan i sieje na bemowskich boiskach prawdziwe spustoszenie. Zespół Maćka Zarzyckiego na pewno postawi trudne warunki, jednak może to być za mało na choćby urwanie punktu liderowi. Zwłaszcza że Krzysztof Sobolewski, Michał Araźny, Sebastian Wydrych i spółka wydają się być nie do zatrzymania. W ostatnim spotkaniu też powinno być ciekawie. Wicelider Akszon Team będzie podejmował walczącą o czołową czwórkę Teraz Kolską. Drużyna Bartka Balika w imponującym stylu podniosła się po wysokiej porażce z Gramy Czasami i w zeszłym tygodniu zrehabilitowała się, ogrywając Januszy Na Pikniku 5:4. W starciu z faworyzowanymi AT na pewno się nie położą, ale duet snajperski Karol Calak i Kamil Dźwilewski powinni poprowadzić swoją ekipę do zwycięstwa.

KTS Chimera - Tank Team 2

Nocne Adelante - Janusze Na Pikniku 2

Gramy Czasami - Walec 1

Akszon Team - Teraz Kolska 1

Tagi:

Kontakt

Masz jakieś pytania związane z LIGĄ BEMOWSKĄ? Chciałbyś zapisać swoją drużynę do naszych rozgrywek? Napisz lub zadzwoń:

kontakt@ligabemowska.pl
Michał Burzyński 661 536 685

Śledź nas na Facebooku

Sponsor techniczny

Sponsorzy