Historyczny wyczyn Gramy Czasami!

To był weekend szlagierów w lidze siódemek. Swoje mecze pewnie wygrali Gladiatorzy i Chemik Bemowo i wydaje się, że to oni rozstrzygną między sobą kwestie mistrzowskiego tytułu. Na drugim froncie prym wiodą St. Varsovia i Legion, na trzecim szczeblu rozgrywek iKakakacji i Pocisk Legionowo z kompletem zwycięstw przewodzą w ligowej klasyfikacji. Na czwartym poziomie, podobnie jak w sezonie letnim, mocnymi kandydatami do ostatecznego triumfu są drużyny Bemovii i Defenders. Sporo też dzieje się na "Irzyku". Czołowa trójka w I lidze szóstek solidarnie wygrała swoje mecze. Zarówno YBL, OMS jak i All4One odprawili z kwitkiem swoich rywali i można zaryzykować stwierdzenie, że to między tymi zespołami rozstrzygnie się sprawa mistrzowskiego tytułu. Na drugim froncie zmienił się lider. Yelonki po efektownej wygranej z Chłopcami Do Bicia wskoczyli na pierwsze pozycję, tuż za nimi jest ASPN Bemowo. Jednak najważniejsze wydarzenie weekendu miało miejsce w III Lidze. Gramy Czasami rozbili bank i osiągnęli rekordowo wysokie zwycięstwo, pokonując aż 32:3 solidną do tej pory drużynę Teraz Kolska! Ten mecz na pewno zapisze się w annałach bemowskich rozgrywek.

 

Na obu naszych boiskach, zarówno na Obrońców Tobruku jak i Irzykowskiego, rozgrywki trwają w najlepsze. Tabele coraz wyraźniej odzwierciedlają układ sił, coraz lepiej widać, kto będzie walczył o najwyższe cele, a kto będzie bił się o utrzymanie.

 

I Liga Siódemek

W starciu ekip z dołu tabeli ważne trzy punkty zdobyli zawodnicy Za Te Pieniądze Lepiej Nie Będzie, którzy po wyrównanym boju pokonali Old United 2:0. Do zwycięstwa poprowadził ich autor gola i asysty Marek Wójcicki. Kibice Gladiatorów i Moszny Squadu ostrzyli sobie zęby na wyrównane widowisko, ale jak się okazało, mecz ten był dość jednostronny. Ostatecznie aktualny mistrz ligi pokonał rywali 4-0, dzięki czemu z kompletem czterech zwycięstw przewodzi w ligowej tabeli. Bohaterem spotkania, jak i całej kolejki, był zdobywca dwóch goli Paweł Pająk, pochwały też należą się bramkarzowi Kamilowi Jagiełło. Również same wygrane (jednak przy rozegranym jednym meczu mniej niż Gladiatorzy) mają na koncie zawodnicy Chemika Bemowo. W ligowym klasyku rozbili AnonyMMous8-0, a kluczową rolę w tym starciu odegrali Piotr Dzisiów, który ustrzelił hattricka, i Piotr Grabowski - lider linii obrony. U "Anonimowych" wyraźnie widać było brak najlepszego strzelca ligi Kamila Tarapacza. Poważnie wzmocniony Chemik i obrońcy tytułu Gladiatorzy - wydaje się, że między tymi zespołami rozegra się kwestia mistrzostwa. W ostatnim meczu zawsze solidna Lantra pewnie pokonała czerwoną latarnię ligi - Zjazd 4:1. Świetną partię zaliczył Jarosław Juraszek, który był prawdziwą ostoją swojej drużyny, laurka też się należy zdobywcy dwóch goli, stoperowi Adamowi Rybickiemu.

04 01 7u0cw

 

II Liga Siódemek

W spotkaniu SSIJ z Victorią ta druga drużyna ostrzeliwała słupki i poprzeczki, musiała też mierzyć się ze świetnie broniącym Bartłomiejem Dąbrowskim. I mimo dobrego występu ekipa Michała Stykowskiego musiała uznać wyższość rywali, ulegając im w stosunku 1:3. W ekipie SSIJ z niezłej strony pokazali się jeszcze Damian MetrykaMichał Gerymski i Daniel Grynczel, ozdobą tego spotkania był gol Tomasza Pawelskiego. Nie zwalnia tempa Legion, który jest już na drugim miejscu po pokonaniu Argentina FC. Obie ekipy nie boją się ostrej walki, ale tego dnia pokazały też sporo umiejętności czysto piłkarskich. Na szczególne wyróżnienie zasługują Michał Perekitko (którego gol z rzutu wolnego był z serii "stadiony świata") oraz Jakub Lipa. W starciu wracających do formy Canarinhos z beniaminkiem z BKS 04 Górki wyrównane starcie oglądaliśmy tylko w pierwszej połowie, którą zawodnicy z Górek wygrali 0-1. Po przerwie przebudzili się "Kanarkowi", zdobywając aż sześć trafień, a do zwycięstwa poprowadził ich, jak zwykle, najlepszy strzelec ligi Oskar Górecki, tym razem notując dwa trafienia. Na fotel lidera wskakuje St. Varsovia. Ekipa Michała Witkowskiego pewnie ograła FC Warsaw United 3-0, a najlepszy na placu był Marcin Sikora, do którego też trafia tytuł MVP tej serii gier. Świetnie też spisywał się w bramce Arkadiusz Siwiński, zaliczając czyste konto. Potyczka Zielonej Polany i Wariatów Kuchara była awizowana przez nas jako mecz kolejki i trzeba przyznać, że obie drużyny nie zawiodły. Spotkanie to było emocjonujące do końca, dość powiedzieć, że WK wyrównali stan rywalizacji na 2:2 w ostatniej minucie za sprawą niezawodnego Stanisława Kędzierskiego. U "Zielonych" wyróżnił się Sebastian Wereszczak, a dwie asysty zaliczył Grzegorz Gaworek, który przewodzi w klasyfikacji ostatnich podań. Może i podział punktów w tym starciu nie był szczytem marzeń obu drużyn, ale kontakt z czołówką został utrzymany.

04 02 b7lom

 

III Liga Siódemek

Dwa spotkania w ten weekend rozegrała doświadczona ekipa Pohybla i trzeba przyznać, że punktowali ze zmiennym szczęściem. W pierwszej potyczce po wyrównanym boju musieli uznać wyższość doskonale spisującej się drużynie Pocisku Legionowo, przegrywając 0:2 (świetny mecz w barwach PL zaliczył Wojciech Korczak, autor dwóch asyst), ale w drugim starciu, z BaguviXem, chociaż przegrywali już 0-2, to rzutem na taśmę, tuż przed końcowym gwizdkiem, zdołali doprowadzić do remisu. Może punkt zdobyty w takich okolicznościach będzie impulsem do lepszej gry, bo póki co sytuacja Pohybla w tabeli nie należy do najciekawszych. Za to w ekipie BaguviXa trzeba pochwalić kapitana Michała Gerymskiego, dobrze bronił też Bartłomiej Dąbrowski. Zganić jednak trzeba ten zespół za nieskuteczność, gdyż mogli, i powinni, zdobyć więcej goli, które zapewniłyby im wygraną. Ekipa popularnego "Geryma" miała w tej kolejce do rozegrania też swój drugi mecz, ale z powodu plagi kontuzji i absencji musieli oddać Orłom Leszka walkowera. W starciu beniaminków Odwróć Tabelę prowadzili już 2:0 z PRE Wwa, ale w ostatniej minucie Ci ostatni zdołali doprowadzić do remisu za sprawą najlepszego na placu Artura Igrasa. U "Emerytów" występ na plus zanotował też Artur Perekitko, w OT świetną partię zaliczył Jakub Szcześniak. Trzecia siła ligi, czyli Anteniarze, w spotkaniu z zamykającymi tabele Drink Menami byli faworytem, ale zwycięstwo nie przyszło im lekko. Wprawdzie prowadzili już 3:0, ale ambitnie walczący gospodarze doprowadzili do stanu 3-2 i do końca meczu starali się o chociaż punkt. Ostatecznie jednak na odrobienie strat zabrakło im czasu. Bohaterem tego starcia był gracz "Antenek" Adam Deptuch - zdobywca gola i asysty. Wicelider Pocisk Legionowo, o którym już pisaliśmy, swoje mecze wygrywa dzięki najlepszej defensywie w lidze (tylko dwie stracone bramki). A tuż nad nimi są, tylko dzięki lepszej różnicy goli, najskuteczniejsi na trzecim szczeblu rozgrywek zawodnicy iKakakacji. Ekipa Jeremiego Cenciego stoczyła bardzo wyrównany bój z KP Kozią, ale ostatecznie wygrała 5:4 ze swoim przeciwnikiem. Koncert zagrał autor hattricka i dwóch asyst Omar Atzori, dwa trafienia dorzucił najlepszy strzelec ligi, Davide Farris. Drużyna z Półwyspu Apenińskiego wraz z ekipą z Legionowa zdają się być głównymi kandydatami do triumfu.

04 03 hn0gl

 

 

4 Liga Siódemek

W sobotnim meczach na czwartym froncie ciekawe spotkanie rozegrały ekipy Nie Ma Mocnych i Walca. Wprawdzie do przerwy nie obserwowaliśmy goli, ale w drugiej połowie ekipa Maćka Zarzyckiego wygrała wojnę nerwów i ostatecznie zwyciężyła 2:1. Na wyróżnienie zasłużył wspomniany Zarzycki - zdobywca decydującej bramki. Dzięki tej wygranej Walec wspina się na trzeci stopień podium, NMM spadają z drugiego miejsca na szóstą lokatę. Dotychczasowy lider, Bemovia do tej pory miała na swoim koncie same wygrane, ale w ten weekend musiała podzielić się punktami z FC Running Team. FC RT prowadzili do ostatniej minuty 1:0 (gol Patryka Rosłańca), głównie za sprawą kapitalnie spisującego się w bramce Tomasza Cymermana, ale zespołowi Filipa Modzelewskiego w końcu udało się wyrównać dzięki trafieniu Emila Rogowskiego. Bemovii udało się utrzymać pierwsze miejsce, ale tuż za nimi są ich dobrzy znajomi z Ligi Letniej - Defenders. Ekipa Konrada Dobrowolskiego mierzyła się z zamykającymi tabelę Czupakabrami Warszawa, a na ich drodze stanął doskonale spisujący się w "klatce" Przemysław Zaorski. Ostatecznie tegoroczni debiutanci wygrali swój mecz 3:0 i są już tylko punkt za liderem, do tego rozgrywając jedno spotkanie mniej. Wydawało się, że po słabszym początku sezonu Izba Wytrzeźwień, dzięki dwóm wiktoriom z rzędu, wróciła na właściwe tory. Szyki w tej serii gier jednak pokrzyżowała im ekipa Chyżych Rosomaków, ogrywając Izbę 4-3. Absolutnym bohaterem tego meczu (i całej kolejki) był Jakub Michalak, który miał udział przy wszystkich czterech trafieniach swojego zespołu. Dla Rosomaków było to dopiero pierwsze zwycięstwo w tych rozgrywkach, ale dzięki tej wygranej opuścili ostatnie miejsce w tabeli. W ostatnim spotkaniu Złotopolscy Warszawa, mimo ambitnej postawy, ulegli doświadczonej drużynie TSP Szatańskie Pęto 0:2. Bohaterem tego widowiska był as atutowy TSP Wojciech Gronczewski.

04 04 uib3v

 

 

I Liga Szóstek

W pierwszej lidze na "Irzyku" status quo został zachowany, cała liderująca trójka lojalnie wygrała swoje mecze. Wciąż bez straty punktów są zawodnicy Young Boys Legionowo, którzy w ten weekend odprawili z kwitkiem Papadensy 14:7. Najlepszym piłkarzem tego meczu, jak i całej kolejki, został Bartek Kowalski, do czego zdążył już wszystkich przyzwyczaić. Siedem goli w tym spotkaniu pozwoliło mu wyjść na prowadzenie w klasyfikacji najlepszych strzelców. Dobre spotkanie zaliczyli też Jakub Ślubowski i Michał Gąska, a po stronie pokonanych Maciej Kurpias. Na drugim stopniu podium zameldował się OMS, ogrywając 10-4 FC Ochotę, a kapitalne występy zaliczyli Paweł Staniszewski i Sebastian Urbańczyk. Tuż za nimi jest All4One. Ekipa Macieja Rataja pewnie ograła pogrążonych w kryzysie Yelonkersów 9:3, a na szczególne pochwały zasługują wspomniany Rataj,drugi najlepszy strzelec ligi Karol Kubicki, Mateusz Wyziński i bramkarz Michał Młynarczyk. Rycerze Świtu pokonali z kolei wyjątkowo pechowo grające na jesień Bad Boys Zielonki, a do zwycięstwa poprowadzili ich Michał Ośmiałowski, Maciej Banasek i bramkarz Kamil Wierzbicki. W ekipie z Zielonek w dobrej formie strzeleckiej był kapitan, Paweł Szczepaniak, który zdobył wszystkie cztery bramki dla swojej drużyny. W najbardziej zaciętym spotkaniu w tej serii gier FC NaNkacu udało się zremisować z Drink Teamem 7:7, mimo że zespół Dominika Baćko przegrywał już 1-7. Kluczowymi elementami w tej udanej pogoni byli wspomniany „Domson” oraz Jakub Małachowski, zaś po stronie DT błysnął najlepszy na placu autor czterech trafień, Norbert Taras.

04 05 iyc7z

 

 

II Liga Szóstek

Na drugim froncie nastąpiła zmiana na szczycie tabeli. Yelonki, prowadzeni przez Patryka Piekarniaka, kapitana Alberta Szlagę (najlepszego asystenta ligi) i Artura Rudowskiego rozbili słabo spisującą się ekipę Chłopców Do Bicia16-3. Ta wygrana zapewniła ekipie z Jelonek awans na pierwszą pozycję. Dotychczasowy lider, Kindybały FC po emocjonującym starciu przegrał minimalnie z Fast Transem (świetne występ Karola Mroczkowskiego) i spadł aż na szóstą lokatę. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że ma jeden rozegrany mecz mniej od Yelonek. Na drugie miejsce, dzięki wygranej z LGB 10:7, awansowała drużyna ASPN Bemowo. Po stronie zwycięzców świetnie zaprezentowali się zwłaszcza najlepszy snajper ligi Maciej Rataj i ofensywnie usposobiony obrońca Sebastian Frączak. U pokonanych na laurkę zasługują Maciej Nockowski i kapitan Arkadiusz Karwat. Mimo tego, że LGB stawiło się w mocno przetrzebionym składzie, ambitna gra ekipy popularnego "Forsella" mogła się podobać. Lepiej Nie Pytaj ma w tym sezonie problem ze strzelaniem bramek, a dodatkowo w starciu z Los Lamusos trafili na świetnie dysponowanego golkipera Macieja Woszczyka. Stąd też porażka w stosunku 1:4 nikogo nie mogła dziwić. Bohaterem tej kolejki został Damian Anczkiewicz, który w kapitalnym występie przeciwko FC Devs zanotował siedem goli, dołożył do tego trzy asysty. Wpierał go w tym meczu Sebastian Kutyła, autor pięciu trafień. Ich Młodzi Perspektywiczni dzięki ich kapitalnej postawie ograli FC Devs 14:5 i zameldowali się na ostatnim stopniu podium.

04 06 ed4p9

 

III Liga Szóstek

Na trzecim szczeblu rozrywek obserwowaliśmy tylko trzy spotkania, ale o wyczynie Gramy Czasami jeszcze długo się będzie mówiło. Ekipa Krzysztofa Sobolewskiego pobiła rekord ligi i wygrała z dobrze spisującą się do tego meczu drużynę Teraz Kolska32:3! Głównym bohaterem tego pogromu był Michał Araźny, który zdobył aż dwanaście goli, dorzucił też trzy asysty, ale cała drużyna zasługuje na peany na ich cześć. Stąd też postanowiliśmy uhonorować to historyczne zwycięstwo i mianować cały zespół do szóstki kolejki. Do tego zestawienia niestety nie zmieścił się MVP poprzedniej kolejki Sebastian Wydrych, ale miejsce w rezerwowej "szóstce" dla niego już się znalazło. Gramy Czasami po czterech kolejkach ma komplet zwycięstw i wydaję się, że ciężko będzie ich zatrzymać, zwłaszcza gdy są w tak imponującej formie i składzie. Jeśli zaś chodzi o ekipę Bartka Balika, to na pewno mogą mówić o solidnym kacu, jednak czasami takie porażki zwiastują lepsze czasy i oby tak było w tym przypadku. W pozostałych dwóch starciach nie było już tak spektakularnie. Coraz lepiej prezentujący się Tank Team ograł młody zespół Nocnego Adelante 9:2, a najważniejszymi postaciami tego widowiska był duet Adam Markowski i Krzysztof Szydłowski. Po stronie pokonanych docenić trzeba dwie bramki Mateusza Murawskiego. A w ostatniej potyczce tego weekendu specjaliści od emocjonujących spotkań KTS Chimera minimalnie ulegli Walcowi 3:4. W KTS dobrze zagrał Tomasz Kazanowski, w ekipie Maćka Zarzyckiego liderem był zdobywca zwycięskiego gola Mateusz Piziorski. Ta wygrana pozwoliła Walcowi wskoczyć na trzecie miejsce.

04 07 3vxgm

Tagi:

Kontakt

Masz jakieś pytania związane z LIGĄ BEMOWSKĄ? Chciałbyś zapisać swoją drużynę do naszych rozgrywek? Napisz lub zadzwoń:

kontakt@ligabemowska.pl
Michał Burzyński 661 536 685

Śledź nas na Facebooku

Sponsor techniczny

Sponsorzy