To będzie niedziela hitów w lidze siódemek! Zapowiedź 5. Kolejki

W tę niedzielę w lidze siódemek dojdzie do bezpośrednich starć faworytów rozgrywek. Gladiatorzy staną w szranki z Moszna Squadem, a Chemik Bemowo godzinę później zagra w klasyku ligi z AnonyMMous. Bardzo ciekawie zapowiada się też kolejka w drugiej lidze, gdzie sporo emocji powinno przynieść choćby starcie Zielonej Polany z Wariatami Kuchara.

 

1 Liga siódemek:

Czwartą kolejkę pierwszoligowych zmagań ligi siódemek zainauguruje starcie drużyn z dolnych partii tabeli, które do tej pory w czterech meczach zgromadziły zgodnie po trzy punkty. Mowa o debiutujących w Lidze Bemowskiej, Za Te Pieniądze Lepiej Nie Będzie oraz Old United, którzy w niedzielny poranek powalczą o swoje drugie zwycięstwo w tej kampanii. To będzie pojedynek młodości ZTPLNB z doświadczeniem OU. Nam trudno wytypować faworyta tego pojedynku, bo jednych i drugich stać na dużo, ale podstawą jest to, by stawili się na boisku w swoich optymalnych zestawieniach. Kolejny mecz to już jeden z dwóch hitów tej serii. W szranki bowiem staną dwie niepokonane drużyny pierwszej ligi: Moszna Squad oraz Gladiatorzy. Liderem są obrońcy mistrzowskiego tytułu, którzy rozegrali jeden mecz więcej. Patrząc przez pryzmat poprzedniego sezonu faworytem wydają się być Paweł Pająk i spółka. Jednak ekipa Pawła Maula bardzo dobrze weszła w ten sezon i tak naprawdę ten mecz będzie dla nich egzaminem odrodzenia ich mistrzowskiej drużyny. My mimo wszystko minimalnie stawiamy na Gladiatorów, którzy mają już jedno ciężkie spotkanie za sobą, w którym potwierdzili mistrzowskie aspiracje, dość gładko pokonując AnonyMMous. Równocześnie na drugim boisku Zjazd podejmie Lantrę. W tym zestawieniu lepiej wypada ekipa Pawła Matryby, która w trzech meczach ugrała trzy "oczka", podczas gdy ich niedzielny rywal pozostaje bez punktów. Jednak ekipa Tomka Drzała to nieobliczalna, a do tego bardzo doświadczona drużyna, która jak tylko stawi się swoim optymalnym składem potrafi sprawić wielką niespodziankę. W tym sezonie, zbieranie składu idzie im jak po grudzie, dlatego stawiamy na ich rywali. Czwartą kolejkę zakończy drugi ze szlagierów Ligi Bemowskiej. Rękawice bowiem skrzyżują Chemik Bemowo oraz AnonyMMous, czyli trzecia i druga drużyna poprzedniej edycji. W meczach tych drużyn może paść każdy wynik, a wpływ na to będzie miało wiele czynników, od zestawień personalnych zaczynając, a na dyspozycji dnia kończąc. Na pewno będą wielkie emocje, ale biorąc pod uwagę jesienne wzmocnienia Chemika, stawiamy, że trzy punkty „zostaną na Bemowie”.  

 

ZTPLNB - Old United  X

Moszna Squad - Gladiatorzy  2

Zjazd - Lantra  2

Chemik Bemowo - AnonyMMous 1

 

2 Liga siódemek:

W drugiej lidze bemowskich siódemek zaplanowaliśmy pięć świetnie zapowiadających się meczów, z czego dwa z nich to hity czwartej kolejki. W jedynym sobotnim starciu SSIJ podejmie Victorię, czyli ostatnia drużyna w tabeli zmierzy się z przedostatnią. Damian Metryka i spółka kiepsko zaczęli tę edycję, przygrywając oba pierwsze mecze. Tymczasem będący od początku sezonu w wybornej formie Michał Stykowski i jego kompani w czterech meczach uzyskali dwa punkty, remisując dwa z czterech meczów. My wciąż czekamy na przebudzenie SSIJ, ale patrząc na ambitną postawę w każdym meczu ich sobotniego rywala stawiamy na podział punktów. Niedzielne zmagania rozpocznie pojedynek sensacyjnego lidera - Legionu z Argentina FC. Ekipa Jakuba Lipy wygrała dwa z trzech meczów, w tym odprawiła z kwitkiem mistrza i trzecią drużynę wiosennej edycji, a pogromcę znalazła w wicemistrzu, a zatem na rozkładzie miała już cały podium sezonu wiosna 2018. Z kolei AFC w czterech meczach uzbierali cztery punkty, grając ambitny, ofensywny futbol. Jednak w ostatnim meczu stracili dwóch kluczowych graczy, którzy otrzymali czerwone kartki, co może odbić się na ich dyspozycji. Naszym zdaniem tym razem, objedzie się bez niespodzianki i komplet punktów zgarnie lider. Równocześnie na drugim placu doczekamy się pierwszego z hitów. Do boju staną srebrny medalista ostatniej kampanii St. Varsovia oraz szósta drużyna tych samych rozgrywek FC Warsaw United. Tej jesieni obie ekipy zgromadziły po sześć punktów i w tabeli zajmują odpowiednio trzecie oraz czwarte miejsce. Jednak "Witek" i spółka w tej edycji zasmakowali już porażki, podczas gdy FC WU wygrał oba dotychczasowe mecze. Naszym zdaniem, mająca wysokie aspiracje Varsovia wróci na zwycięską ścieżkę. W czwartym pojedynku obejrzymy starcie Canarinhos z BKS 04 Górki. Nominalni gospodarze po dwóch porażkach na starcie sezonu, ostatnio w końcu wygrali. Z kolei mistrz trzeciej ligi gra w kratkę i to dosłownie, wywalczając w trzech meczach cztery punkty. Czy "Kanarkowi" pójdą za ciosem czy może BKS wyrówna formę i zacznie regularnie wygrywać? Pachnie remisem i tak typujemy też my. Czwartą kolejkę zakończy drugi z hitów, w którym do walki staną Zielona Polana oraz Wariaty Kuchara. To nic innego jak starcie odpowiednio trzeciej drużyny wiosennej kampanii z jej tryumfatorem. W tej edycji obie ekipy w trzech meczach zgromadziły po sześć punktów, a lepiej o dwie bramki w tym zestawieniu prezentują się "Pizior" i spółka. Podobnie jak w pierwszym ze szlagierów tej kolejki również w tym starciu może paść dosłownie każdy wynik, ale my postawimy na Zieloną Polanę, która wydaje się, że ma nieco więcej determinacji, by w końcu zagościć w pierwszej lidze.

 

SSIJ - Victoria  X

Legion - Argentina FC  1

St. Varsovia - FC Warsaw United  1

Canarinhos - BKS 04 Górki X

Zielona Polana - Wariaty Kuchara 1

 

3 Liga siódemek:

W czwartej serii gier trzeciego szczebla bemowskich siódemek rozegramy sześć meczów. Pracowita sobota czeka Pohybla, który rozegra podwójną kolejkę. Najpierw stanie do rywalizacji z Pociskiem Legionowo. Ekipa z Legionowa z kompletem trzech zwycięstw zajmuje w tabeli drugą lokatę, ustępując liderowi tylko dwoma golami. Z kolei ekipa Radka Janeckiego wciąż jest w przebudowie i na razie zdołała wywalczyć raptem punkt. Faworyt nasuwa się zatem sam. W drugim sobotnim pojedynku formę Pohybla sprawdzi BaguviX. Minimalnym faworytem wydają się być Ci ostatni, którzy do tej pory uzbierali w dwóch meczach dwa punkty więcej od Pohybla i plasują się tuz za podium. Natomiast w niedzielę, obejrzymy pojedynek dwóch beniaminków trzeciej ligi. Mianowicie mistrz czwartej ligi poprzedniej edycji podejmie wicemistrza, czyli Odwróć Tabelę zmierzy swoje siły z PRE Wwa. Bardzo ciężko wskazać faworyta w tym meczu, tym bardziej że w obecnej kampanii obie ekipy w trzech spotkaniach zgodnie wywalczyły po trzy punkty. Nie zdziwi nas w tym meczu podział punktów, choć postawimy na OT, których zmotywować może debiut w nowych meczowych trykotach. W czwartym meczu tej serii w szranki staną Drink Men oraz Anteniarze. DM słabo rozpoczęli jesienne rozgrywki, ugrywając w trzech meczach raptem jeden punkt. Tymczasem ich niedzielny rywal tylko w pierwszym meczu musiał uznać wyższość doskonale spisujących się Włochów. Dwa kolejne rozstrzygnął już na swoją korzyść. To właśnie stawia Anteniarzy w roli faworyta tego starcia. O trzynastej na murawie zameldują się siódma w tabeli KP Kozia oraz lider rozgrywek, iKakakacji. Faworytem tego meczu są gracze z półwyspy Apenińskiego, którzy od trzech pewnych zwycięstw rozpoczęli jesienne zmagania Ligi Bemowskiej i naszym zdaniem z taką formą mogą pokonać każdego i przede wszystkim, pokusić się o awans do drugiej ligi. W ostatnim meczu tej serii po raz drugi w tej kolejce zobaczymy BaguviX, który tym razem podejmie Orły Leszka. Obie ekipy przed tą kolejką miały na koncie po trzy punkty. Jednak patrząc przez pryzmat bezpośrednich starć tych drużyn wszystkie "za" przemawiają za ekipą Michała Gerymskiego, w której widzimy pewniaka do zwycięstwa.  

 

BaguviX - Pohybel  1

Pocisk Legionowo - Pohybel  1

Odwróć Tabelę - PRE Wwa  1

Drink Men - Anteniarze  2

KP Kozia - iKakakacji  2

BaguviX - Orły Leszka  1

 

4 Liga siódemek:

W czwartej kolejce czwartego szczebla bemowskich siódemek pozycji lidera będzie bronić Bemovia, która w drugim sobotnim meczu podejmie FC Running Team. Ekipa z Bemowa od początku jesiennej edycji prezentuje się świetnie i mimo że rywal ma na swoim koncie już dwa zwycięstwa w czterech meczach, to ją widzimy w roli faworyta i stawiamy na jej zwycięstwo. Czy ten sezon będziemy przełomowym, w którym ta młoda ekipa potwierdzi wreszcie swój niemały potencjał? Z kolei chwilę wcześniej w pierwszym sobotnim meczu będziemy świadkami obrony drugiej pozycji w tabeli, którą okupują Nie Ma Mocnych. Ich rywalem będzie Walec, który w poprzedniej kolejce nie wykorzystał szansy na objęcie prowadzenia w lidze i przegrał dwukrotnie. Czy ekipa Maćka Zarzyckiego podniesie się po tamtych porażkach? Szczerze jej tego życzymy, ale stawiamy na minimalne zwycięstwo NMM. Pozostałe trzy mecze zaplanowane na tą kolejkę rozegramy już w niedzielę. W pierwszym starciu obejrzymy Izbę Wytrzeźwień oraz Chyże Rosomaki. Obie ekipy w poprzedniej edycji zajęły miejsca w czołówce, ale to "Rosomaki" cieszyły się z brązowych medali, podczas gdy Izba wylądowała tuż za podium. W tej edycji zdecydowanie lepiej radzą sobie gracze Michała Krawczyka, którzy mają już na swoim koncie sześć punktów i walczą o „pudło”. To właśnie w Izbie widzimy zwycięzcę tego meczu. O premierowe punkty w tym sezonie powalczą Czupakabry Warszawa. Jednak w starciu z dobrze prezentującymi się od początku sezonu Defenders, faworytem raczej nie będą. Na sam koniec w szranki staną odpowiednio ósma oraz siódma drużyna w tabeli, czyli Złotopolscy Warszawa podejmą Szatańskie Pęto. Obie drużyny do tej pory zgromadziły po trzy punkty, co w przypadku TSP jest sporym rozczarowaniem, ponieważ to oni w naszych oczach byli jednym z kandydatów do podium. Przełamanie kiedyś musi nastąpić i wydaje nam się, że to dla nich ostatni dzwonek, by wskoczyć na odpowiednie tory.  

 

 

Nie Ma Mocnych - Walec  1

Bemovia - FC Running Team  1

Izba Wytrzeźwień - Chyże Rosomaki  1

Czupakabry Warszawa - Defenders  2

Złotopolscy Warszawa - TSP Szatańskie Pęto  2

 

1 Liga szóstek:

Czwartą kolejkę pierwszej ligi bemowskich szóstek na "Irzyku" zainauguruję mecz dwóch bardzo dobrych znajomych z tego szczebla Ligi Bemowskiej - FC NaNkacu oraz Drink Teamu. Lepiej ten sezon zaczęli Paweł Wojsław i spółka, którzy w trzech meczach ugrali sześć "oczek", podczas gdy DT pozostaje z zerowym dorobkiem punktowym. To sprawia, że mimo iż rywalizacja z pewnością będzie zacięta, my minimalnie stawiamy na "Kacy", którzy zwyczajnie są aktualnie w lepszej formie. W drugim meczu także nie będzie łatwo wskazać murowanego faworyta. Na przeciw siebie bowiem staną wicemistrzowie wiosennej edycji bemowskich szóstek: Bad Boys Zielonki (pierwsza liga) oraz Rycerze Świtu (druga liga). Ten sezon lepiej rozpoczęła ekipa Kacpra Czyżyka, która wygrał jeden z dwóch meczów i plasuje się w połowie stawki. Z kolei BBZ jak dotąd przegrali wszystkie trzy mecze i niespodziewanie zamykają tabele pierwszej ligi. W tych okolicznościach my stawiamy na beniaminka. W kolejnym meczu na murawę wybiegną lider rozgrywek, niepokonani Young Boys Legionowo oraz mistrz letniej edycji LB - Papadensy. Czy w końcu ekipa z Legionowa trafi na większy opór? Czy Dominik Podlewski i spółka pokuszą się o niespodziankę i ograją głównego faworyta do końcowego tryumfu w całych rozgrywkach? My jednak twardo stąpamy po ziemi i typujemy kolejne trzy punkty dla YBL. Czwarty mecz, to starcie przedostatniej drużyny w stawce z trzecią, czyli Yelonkersi podejmą All4One. Zdecydowanym faworytem tego meczu jest ekipa Macieja Rataja, która wprawdzie przed tygodniem straciła pierwsze punkty w meczu z OMS-em, ale utrzymała się na podium. Yelonkersi wciąż kompletują skład i szukają formy. Rywalizację w czwartej kolejce zakończy spotkanie właśnie OMS-u z FC Ochotą. Paweł Staniszewski i spółka jak dotąd jedyne punkty stracili we wspomnianym meczu z All4One, a jak na debiutantów radzą sobie nadzwyczaj dobrze. Z kolei ekipa z Ochoty wygrała jeden z trzech meczów tej kampanii i jak na razie zaskakuje nas odrobinę negatywnie. Taki obrót sprawy stawia w roli faworyta wicelidera rozgrywek. 

 

FC NaNkacu - Drink Team  1

Bad Boys Zielonki - Rycerze Świtu  2

Young Boys Legionowo - Papadensy  1

Yelonkersi - All4One  2

OMS - FC Ochota  1

 

 2 Liga szóstek:

Na drugim szczeblu bemowskich szóstek zaplanowaliśmy pełną kolejkę pięciu spotkań. Zmagania rozpocznie starcie Lepiej Nie Pytaj z Los Lamusos. Ciut lepiej jesienną edycję rozpoczęli debiutanci, którzy w trzech meczach uzbierali cztery "oczka".  LNP jak na razie, trzeba to powiedzieć, jest bez formy. Jednak cały czas pamiętamy że ekipa z Jelonek, to wicemistrz trzeciej ligi poprzedniej edycji i naszym zdaniem ich potencjał piłkarski starcza na walkę o podium. Dlatego stawiamy na ich przebudzenie. Równocześnie na drugim placu do boju ruszą bardzo doświadczone drużyny w stawce, czyli Yelonki podejmą Chłopców Do Bicia. Zdecydowanie lepiej od początku tej kampanii radzą sobie Albert Szlaga i jego partnerzy, którzy wiceliderują w tabeli drugiej ligi. Z kolei drużyna Jarka Grzywacza cały czas boryka się z problemami kadrowymi, co odbija się na ich wynikach. „Na papierze” trzy punkty powinny zgarnąć Yelonki. Kolejne niedzielne starcie zapowiada się bardzo interesująco. W szranki bowiem staną nieobliczalny Fast Trans oraz troszkę niespodziewany lider po trzech seriach - Kindybały FC. Michał Fijałkowski i spółka po dwóch porażkach na start rozgrywek ostatnio w końcu się przełamali, efektownie wygrywając z LNP. Tymczasem młodzież z K FC wygrała dwa pierwsze starcia i mimo że w poprzedniej kolejce pauzowała, to nie dała się zepchnąć z pierwszego miejsca w tabeli. Będzie to z pewnością poważny test dla Kindybałów i weryfikacja, czy to i chwilowy błysk formy, czy faktycznie chcą powalczyć o najwyższe laury. W meczu numer cztery do boju ruszą FC Devs oraz Młodzi Perspektywiczni, a zatem przedostatnia drużyna w tabeli podejmie czwartą. Faworytem w tym starciu są Tomek Muszyński i spółka, którzy jako jedna z dwóch drużyn drugiej ligi pozostają niepokonani. W meczu zamykającym tą serię spotkań emocji spodziewamy się najwięcej. Rękawice skrzyżują bowiem LGB oraz ASPN Bemowo. Bardzo ciężko jest wskazać faworyta tych zwodów. Wyżej w tabeli plasuje się ASPN, ale pamiętajmy że Arek Karwat i spółka bronią brązowych medali z wiosny. Wiemy jednak, że z racji kontuzji, LGB dysponuje w tym sezonie bardzo okrojonym składem, więc stawiamy zespół Maćka Rataja.  

 

Lepiej Nie Pytaj - Los Lamusos  1

Yelonki - Chłopcy Do Bicia  1

Fast Trans - Kindybały FC  2

FC Devs - Młodzi Perspektywiczni  2

LGB - ASPN Bemowo  2

 

3 Liga szóstek:

W czwartej kolejce zmagań na trzecim szczeblu Ligi Bemowskiej sześcioosobowej rozegramy cztery spotkania. Na początek obejrzymy starcie Teraz Kolskiej z Gramy Czasami. Zespół Bartka Balika w niezłym stylu powrócił do naszych rozgrywek, gromadząc w dwóch pierwszych meczach cztery punkty. Spora reorganizacja składu przyniosła oczekiwane efekty. Jednak naprzeciw nich stanie lider rozgrywek, który z kompletem zwycięstw samotnie prowadzi w tabeli trzeciej ligi. To właśnie w Gramy Czasami widzimy pewniaka do trzech punktów i powrotu do drugiej ligi. W kolejnym meczu zmierzą się ze sobą ekipy Tank Teamu oraz Nocnego Adelante. W roli minimalnego faworyta tych zawodów widzimy znacznie bardziej doświadczony TT, który do tej pory wywalczył dwa punkty więcej i w tabeli plasuje się na piątym miejscu, czyli dwa „oczka” wyżej od swojego niedzielnego rywala. Za „Tankami” przemawiają również walory czysto piłkarskie. W kolejnym meczu ostatnie w tabeli Janusze Na Pikniku zmierzą swoje siły z wiceliderem - Akszon Teamem. JNP mimo ostatniego miejsca w tabeli w dwóch przegranych meczach poprzedniej kolejki zostawili po sobie bardzo dobre wrażenie, psując mnóstwo krwi najpierw Walcowi, a potem GC. Jednak przeszkoda jaką będą mieli tej niedzieli jest równie wymagająca i naszym zdaniem ich rywal podtrzyma status niepokonanych. Stawiamy na Akszon Team. Czwarta kolejkę zamknie spotkanie KTS Chimera - Walec. Również w tym meczu faworyt nasuwa się sam. W tym przypadku już nie tak łatwo o argumenty na obronę KTS - u, który zgodnie z nazwą, gra dość chimerycznie i z dwoma remisami na koncie zajmuje szóstą lokatę. Ekipa Maćka Zarzyckiego zajmuje trzecią lokatę i aby utrzymać dystans do lidera musi wygrywać. Stawiamy, że tym razem Walec przejedzie się po rywalu.  

 

Teraz Kolska - Gramy Czasami  2

Tank Team - Nocna Adelante  1

Janusze Na Pikniku - Akszon Team  2

KTS Chimera - Walec  2

Kontakt

Masz jakieś pytania związane z LIGĄ BEMOWSKĄ? Chciałbyś zapisać swoją drużynę do naszych rozgrywek? Napisz lub zadzwoń:

kontakt@ligabemowska.pl
Michał Burzyński 661 536 685

Śledź nas na Facebooku

Sponsor techniczny

Sponsorzy