Nowość: zapowiedź kolejki!

Wraz z nowym rokiem, przygotowaliśmy dla Was szereg nowości. Pierwszą z nich są zapowiedzi meczowe. Kto naszym zdaniem jest faworytem w każdej lidze? Jak prezentują się tegoroczni debiutanci? Kto okaże się czarnym koniem rozgrywek? Zapraszamy na premierową zapowiedź inauguracyjnej kolejki największej zimowej ligi szóstek w Warszawie!

 

I Liga:

All4One – Young Boys Legionowo

Na inaugurację pierwszej kolejki zimowej edycji Ligi Bemowskiej wicemistrz minionej kampanii ligi szóstek All4One podejmie absolutnego debiutanta na naszych boiskach- ekipę Young Boys Legionowo. Drużynę Macieja Rataja nikomu nie trzeba przedstawiać. W ostatnich edycjach, aż sześciokrotnie stawali na podium, z czego trzy razy wygrywali drugą ligę siódemek. Z kolei debiutanci z Legionowa to drużyna z wielkimi predyspozycjami, która w Legionowskiej Lidze Szóstek od kilku lat jest w ścisłej czołówce. My stawiamy na doświadczenie na bemowskich arenach. Nasz typ: 1

 

Drink Team – AnonyMMous

Drugą parę pierwszej kolejki tworzą bardzo utytułowane ekipy, Drink Team oraz AnonyMMous . Wprawdzie miniona edycja nie była dla nich zbyt udana, ale należy pamiętać, że Drink Team to srebrni medaliści poprzedniej zimowej edycji drugiej ligi, natomiast AnonyMMous bronią tytułu mistrzowskiego sprzed roku, tyle że pierwszej ligi. Mecz zapowiada się niezwykle emocjonująco, a duże znaczenie będzie też miało w jakich składach przystąpią do niego oba zespoły. Wiemy, że DT wzmocnił się posiłkami z Yelonek, ale pytanie jakich transferów dokonał Maciej Miękina? My stawiamy na obrońcę tytułu. Nasz typ: 2.

 

Moszna Squad – FC NaNkacu

Kolejny mecz pierwszej kolejki zapowiada się szlagierowo. Wicemistrz pierwszej Ligi Siódemek- Moszna Squad podejmie Mistrza pierwszej Ligi Szóstek – ekipę FC NaNkacu. Nominalnym gospodarzom w niedawno zakończonej kampanii pierwszej Ligi Siódemek nie udało się obronić tytułu Mistrzowskiego z wiosny. Jednak dzięki kapitalnej końcówce sezonu uratowali jesień, kończąc ją na drugim stopniu podium. Z kolei Paweł Wojsław i spółka to rewelacja pierwszej Ligi Szóstek. Po średnim początku zdołali wygrać pięć ostatnich meczów i dość sensacyjnie sięgnęli po tytuł mistrzowski. Kto będzie górą? Nasz typ: X.

 

Zjazd – East Wind

Ostatnie spotkanie inauguracyjnej kolejki pierwszej ligi to wielka niewiadoma. Piąta drużyna ostatniej edycji  pierwszej Ligi SiódemekZjazd podejmie debiutanta w naszej lidze, East Wind. Tomek Drzał i spółka mimo średniego sezonu zostawili ostatnio po sobie dobre wrażenie, mianowicie w bardzo mocno obsadzonym Turnieju R-gol Cup 2017 zajęli świetne drugie miejsce. Ich rywal mimo debiutu w Lidze Bemowskiej nie jest anonimowym zespołem, to lider zaplecza ekstraklasy Ligi Fanów. Naszym zdaniem, sporo będzie zależeć od zestawień personalnych obydwu zespołów. Nasz typ: 2.

 

 

II Liga:

Zielona Polana – Chłopcy Do Bicia

Drugą ligę rozpocznie spotkanie Zielonej Polany z Chłopcami Do Bicia, a więc pojedynek stosunkowo „młodej” (stażem) drużyny z istnymi weteranami bemowskich rozgrywek. Będą to jednocześnie „policyjne derby”. Ekipa Mateusza Piziorskiego ma na swoim koncie raptem cztery rozegrane sezony, natomiast ich niedzielny rywal gra z nami już od 2009 roku, zdobywając w tym czasie kilka znaczących trofeów. Obie ekipy prezentują podobny poziom sportowy, a więc zapowiada się wyrównany mecz. Nasz typ: X.

 

SSIJ - Old United

Kolejny mecz drugiej ligi również zapowiada się na emocjonująco. Drugi zespół drugiej Ligi Siódemek minionego sezonu - SSIJ podejmie spadkowicza z pierwszej Ligi Siódemek - Old United, a więc można śmiało napisać że obie ekipy zamienią się na wiosnę miejscami. Będzie to pojedynek stosunkowo młodej drużyny, choć bardzo doświadczonej na naszych boiskach (SSIJ - piętnasty sezon w LB) z bardzo doświadczoną drużyną, ale z bardzo małym stażem w Lidze Bemowskiej (OU - trzeci sezon). Emocje gwarantowane. Górą będzie młodzieńcza fantazja, czy wyrachowanie? My stawiamy na doświadczenie. Nasz typ: 2.

 

Wariaty Kuchara – Bulbez Team Bemowo

Trzecią parę pierwszej kolejki drugiej ligi tworzą bardzo doświadczone ekipy – Wariatów Kuchara oraz Bulbez Team Bemowo. Nominalni gospodarze to świeżo upieczeni brązowi medaliści drugiej Ligi Siódemek. Goście natomiast powracają do naszych rozgrywek po blisko dwóch latach przerwy. Minimalnym faworytem wydają się Wariaty, którzy jak zawsze dysponują obszerną i wyrównaną kadrą. My jednak przekornie postawimy na „beniaminka”. Nasz typ: 2.

 

Fast Trans - Królewscy.

Mecz numer cztery to pojedynek spadkowicza z  drugiej Ligi SiódemekFast Transu z Królewskimi. W tym meczu tym bardzo ciężko wskazać faworyta, bo tak naprawdę niewiadomą jest jakim składem zagrają Królewscy. Jeżeli stawią się podobną „paką” jak podczas turnieju R-Gol Cup 2017, w którym w fazie pucharowej pokonali jednego z pewnych faworytów, Weekend, to mogą sporo namieszać nie tylko w tym meczu, ale w całych rozgrywkach. Fast Trans jednak zimą prezentuje się całkiem solidnie i stawiamy, że i tym razem skóry tanio nie sprzeda. Nasz typ: 1.

 

Intercars – Victoria

Ostatnia parę pierwszej kolejki drugiej ligi tworzą: debiutująca w naszej lidze ekipa Intercars oraz Victoria. O nominalnych gospodarzach nie możemy wiele napisać, ale pogłoski, które do nas dochodzą mówią, że to mocna ekipa, która powinna powalczyć o zwycięstwo w drugiej lidze. Natomiast Andrzej Oszmański i spółka to ósma drużyna drugiej Ligi Siódemek, która uniknęła degradacji poziom niżej tylko dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań. Nasz typ: 1.

 

 

III Liga:

BaguviX - Mikstura

Zmagania na trzecim szczeblu rozgrywek rozpocznie spotkanie BaguviXu z kolejnym debiutantem w lidze szóstek na Bemowie – Miksturą. Ekipa Michała Gerymskiego to aktualny wicemistrz trzeciej Ligi Siódemek, natomiast ich rywal to reprezentant piątego poziomu rozgrywek Ligi Fanów. Faworytem wydają się być nominalni gospodarze. Nasz typ: 1.

 

Pocisk Legionowo – One4All

W drugim spotkaniu wracający na sezon zimowy Pocisk Legionowo podejmie stosunkowo młodą ekipę One4All, która jednak pozostaje bezpośrednim zapleczem pierwszoligowego All4One. Ciężko w tym meczu wskazać faworyta. Gospodarze przed rokiem w swoim pierwszym sezonie w LB zajęli trzecie miejsce w silnie obsadzonej trzeciej lidze. Z kolei ekipa Macieja Rataja w swoim debiucie wygrała trzecią ligę letnią, natomiast w sezonie jesiennym w drugoligowych zmaganiach „siódemek” finiszowali tuz za podium. Dużo zależeć będzie od tego, jaką paczkę popularny „Rati” przyszykował nam na sezon zimowy. Nasz typ: 2.

 

LGB – Lantra

W przedostatnim meczu pierwszej kolejki trzeciego poziomu rozgrywek doczekamy się prawdziwego hitu. Legenda rozgrywek na nawierzchni naturalnej i jej aktualny wicemistrz – LGB podejmie rewelacyjnego tryumfatora jesiennej edycji drugiej Ligi SiódemekLantrę. Zapowiada nam się zacięte widowisko, w którym ciężko wskazać faworyta. Nasz typ: X.

 

Virtualne Ń – Bad Boys

Ostatnia parę tworzą ekipy Virtualne Ń oraz Bad Boys Zielonki. „Virtualni” z kolei podobnie jak Pocisk Legionowo wracają do LB po roku przerwy, a zapamiętaliśmy ich jako szóstą ekipę tego właśnie poziomu rozgrywek z Królem Strzelców, Szymonem Kolasą na czele. Bad Boys zadebiutowali w ostatnim R – Gol Cupie, gdzie niestety nie udało im się wyjść z grupy. My postawimy na tych pierwszych. Nasz typ: 1.

 

 

IV Liga:

KP Kozia – Kindybały FC

Pierwsza para pierwszej kolejki czwartej ligi to wielka niewiadoma. Naprzeciw siebie staną KP Kozia oraz Kindybały FC. Gracze z Koziej od kilku sezonów grają średnio, a ich ostatni wyczyn to siódme miejsce w trzeciej Lidze Siódemek. Z kolei Kindybały wracają do nas po letniej oraz jesiennej pauzie. Największym sukcesem tej bardzo młodej ekipy to dwa trzecie miejsca w drugiej lidze szóstek w sezonach Jesień 2015 i 2016. Nasz typ: X

 

Rycerze Świtu – FC Melange

Także dwie edycje przerwy mieli powracający Rycerze Świtu, którzy w drugim spotkaniu pierwszej kolejki podejmą FC Melange. Ekipa Łukasza Słowika uczestniczy w naszych rozgrywkach tylko zimą, a obecna edycja będzie ich trzecią. Z kolei drużyna Kacpra Czyżyka po kilku niezłych sezonach zaliczyła kiepski okres w wiosennej edycji pierwszej ligi szóstek, przez co wpadła w mały kryzys kadrowy i teraz wraca w ciut odmienionym składzie i z wielkimi apetytami na końcowy tryumf. Nasz typ: 1.

 

Nie Ma Mocnych  - Legion

W kolejnej parze faworyt nasuwa się sam. Wprawdzie Nie Ma Mocnych bronią mistrzowskiego tytułu sprzed roku, ale zarówno wiosną jak i jesienią szło im znacznie słabiej. Natomiast Legion zainaugurował swoją przygodę z Ligą Bemowską bardzo efektownie i zdecydowanie wygrał czwartą Ligę Siódemek. To właśnie Jakub Lipa i spółka są cichymi faworytami tej potyczki. Nasz typ: 2.

 

Teraz Kolska – Orły Leszka

W ostatnim zaplanowanym spotkaniu zagrają ze sobą Teraz Kolska oraz Orły Leszka, a więc dwie bardzo doświadczone drużyny Ligi Bemowskiej. Ekipa Łukasza Kossowskiego po awansie do pierwszej ligi szóstek musiała zapłacić przysłowiowe „frycowe”, zajmując ostatecznie przedostatnie miejsce. „Orły” z kolei  zaliczyły bardzo dobrą rundę jesienną w czwartej Lidze Siódemek. Zajęły w niej drugie miejsce, które dało im promocję poziom rozgrywkowy wyżej. Zapowiada się wyrównany bój. Nasz typ: 2.

 

 

V Liga:

Odwróć Tabelę – FC Ursynów Oldschool

W inauguracyjnym spotkaniu piątej ligi zagrają ze sobą Odwróć Tabelę oraz FC Ursynów Oldschool. Nominalni gospodarze to drużyna, która debiutowała tej jesieni w czwartej lidze siódemek, wywalczając ostatecznie szóstą lokatę. Z kolei FC U Oldschool to kompletnie nowy zespół. Jak sama nazwa wskazuje będzie to jednak znane doskonale w naszych rozgrywkach FC Ursynów, tyle, że składające się z zawodników, którzy tworzyli tą ekipę 15 lat temu w 2002 roku i ciut później. Mimo, że zespół w takiej formie został reaktywowany po blisko 10 latach, naszym zdaniem może sporo namieszać, a więc w nich upatrujemy faworyta tego meczu. Nasz typ: 2.

 

Znista – Kamix

Drugą parę tworzą drużyny Znisty oraz Kamixu. Gospodarze jak już nas do tego przyzwyczaili uczestniczą regularnie w sezonach zimowych LB. Z każdą kampanią Bartek Buczkowski i spółka prezentowali się coraz lepiej, by ostatnią edycję, przed rokiem zakończyć na najniższym stopniu podium (na poziomie 4. ligi). Z kolei zespół Pawła Solki ostatni sezon spędzili na czwartoligowych boiskach, na których wywalczyli piąte miejsce. Na papierze Znista prezentuję ciut lepiej. Jak będzie na boisku ? Nasz typ: 1.

 

Marchewki Zagłady – Akszon Team

Kolejny pojedynek to spotkanie bardzo dobrych znajomych z jesiennej edycji drugiej Ligi Szóstek, mianowicie Marchewki Zagłady zmierzą się z Akszon Teamem. Faworytem są Ci drudzy, którzy wspomnianą edycje jesienną zakończyli tuż za podium, z dziewięcioma punktami przewagi nad ich niedzielnym rywalem.  Nasz typ: 2.

 

TSP Szatańskie Pęto – Alter Valkiria

Ostatnią parę pierwszej kolejki piątej ligi tworzą: TSP Szatańskie Pęto oraz Alter Valkiria. Nominalni gospodarze grają z nami już od kilku sezonów, a ich największym sukcesem było dwukrotnie trzecie miejsce czwartej Ligi Siódemek, ostatnio zdobyte w minionej edycji. Goście z kolei to absolutny debiutant w LB i niewiele możemy na ich temat Wam powiedzieć? Czy zaskoczą? Nasz typ: X.

 

 

VI Liga:

Czupakabry Warszawa – Augusto Penguins

Rozgrywki szóstej ligi rozpocznie spotkanie Czupakabr Warszawa z Augusto Penguins. Obie drużyny nie maja znaczących sukcesów w naszych rozgrywkach. Gospodarze w ostatnim sezonie zajęli ostatnie miejsce w czwartej lidze siódemek, natomiast goście to typowo „zimowa” drużyna jeżeli chodzi o udział w Bemowskich rozgrywkach. Ich najlepsze osiągnięcie to wywalczone przed rokiem szóste miejsce w piątej lidze. Nasz typ: 2.

 

Janusze Na Pikniku – Bękarty Futbolu

W drugim spotkaniu najniższego poziomu rozgrywek przedostatnia drużyna drugiej Ligi SzóstekJanusze Na Pikniku podejmą Bękarty Futbolu. Dla nominalnych gospodarzy to czwarty sezon w LB, jednak w każdym z nich plasowali się w samej końcówce tabeli. Z kolei „Bękarty” to absolutny debiutant, oparty na kilku zawodnikach występujących dotychczas w Izbie Wytrzeźwień. Dla nas to starcie bez wyraźnego faworyta, ale postawimy na bardziej zaprawionych w bojach „gospodarzy”. Nasz typ: 1.

 

PRE Wwa – Regional & Friends

W ostatnim spotkaniu szóstej ligi PRE Wwa zmierzy swoje siły z ekipą Regional & Friends. Dla gospodarzy będzie to druga edycja, w której wezmą udział. Niedawno zakończoną jesienną kampanię czwartej Ligi Siódemek zakończyli na ósmej pozycji. Z kolei „Regional” to drużyna, która regularnie pojawia się w naszych rozgrywkach latem oraz zimą. Ich ostatnie osiągnięcie to piąte miejsce w trzeciej lidze letniej.  Kto lepiej wjedzie w zimowy sezon? Nasz typ: 1.

Tagi:

Kontakt

Masz jakieś pytania związane z LIGĄ BEMOWSKĄ? Chciałbyś zapisać swoją drużynę do naszych rozgrywek? Napisz lub zadzwoń:

kontakt@ligabemowska.pl
Michał Burzyński 661 536 685

Śledź nas na Facebooku

Sponsor techniczny

Sponsorzy