BaguSSIJ i Laga Taka mistrzami Ligi Letniej!

W ostatniej już kolejce Ligi Letniej oczy wszystkich zwrócone były przede wszystkim na boiska Warszawianki, gdzi wciąż trwała zażarta walka o tytuły mistrzowskie. W Pierwszej Lidze po laur zwycięzcy sięgnęła ekipa BaguSSIJ, która dzięki świetnej postawie Damiana Metryki pokonała Pasibrzuchy i tym samym zagwarantowała sobie pierwsze miejsce. Łatwiejszą drogę do mistrzostwa miała w Drugiej Lidze Laga Taka, która jeszcze przed wyjściem na boiska świętować mogła swój triumf, za sprawą potknięć ich najgroźniejszych rywali. Liga Bemowska gratuluje wszystkim zwycięzcom, a tym, którym szczęście nie dopisało życzy powodzenia w rozgrywkach jesiennych!

Pierwsza Liga Szobera:

Zmagania w ostatniej już kolejce Pierwszej Ligi Letniej rozpoczęły się od najważniejszego meczu tego tygodnia, w którym zmierzyły się dwie rywalizujące o wicemistrzostwo drużyny, czyli Zjazd i FC Ursynów. Starcie to lepiej rozpoczęło się dla zawodników w niebieskich koszulkach, którzy wyszli na prowadzenie 5:0. Zjazd nie miał jednak zamiaru odpuszczać i w drugiej połowie konsekwentnie odrabiał straty. Mimo gry do samego końca, nie udało im się jednak doprowadzić choćby do wyrównania i to gracze z Ursynowa cieszyć się mogli z wygranej 7:5 i zapewnienia sobie drugiego miejsca. Następnie, pewni już mistrzowskiego tytułu piłkarze AnonyMMous, rozegrali chyba swój najbardziej wyrównany mecz w tym sezonie, w którym mierzyli się z Yelonkami. Starcie to przez cały czas było bardzo zacięte i mimo, że to Anonimowi stwarzali sobie zdecydowanie więcej sytuacji, to zakończyło się ich skromną wygraną 4:3, którą zagwarantował duet Maciej Sidorowicz i Łukasz Bednarski. Z kolei w dolnej połowie tabeli Contra nie pozostawiła najmniejszych szans Pięknym i Młodym, gromiąc ich aż 17:2. Mecz ten od pierwszej do ostatniej minuty toczył się pod dyktando graczy w niebieskich koszulkach, a najlepszymi zawodnikami na boisku był duet Michał Raciborski i Michał Majewski, którzy zdobyli łącznie dziewięć bramek i siedem asyst. Niższym, choć również okazałym zwycięstwem zakończyło się starcie Drużyny A z St. Varsovią. Grający w mocno przetrzebionym składzie piłkarze Drużyny A przez długi czas stawiali zaciekły opór napierającym przeciwnikom i do przerwy remisowali 1:1. Sytuacja zmieniała się jednak po zmianie stron i coraz wyraźniej zaczynało brakować im sił, podczas gdy Varsovia wciąż przeważała i punktując słabnących rywali wygrała ostatecznie 7:1.

09 01

Druga Liga Szobera:

Już pierwsze starcie dziewiątej kolejki Drugiej Ligi Letniej, w którym zmierzyły się All4One i St. Gramy Razem przyniosło wiele emocji, szczególnie, że stawką było drugie miejsce na koniec rozgrywek. W meczu tym dużo było zaciętej walki w środku pola, ale za to niewiele bramek. Ostatecznie o skromnym zwycięstwie All4One 2:1 zadecydował rzut karny w ostatniej minucie, zamieniony na bramkę przez Michała Brewczuka. W kolejnym z wtorkowych pojedynków stanęli naprzeciwko siebie zawodnicy Bulbez Teamu Bemowo i Alcuru. Również to starcie było bardzo zacięte, a walka o wygraną toczyła się dosłownie do ostatnich sekund. Mimo ciągłych ataków z obu stron, skończyło się ono jednak remisem 4:4 i podziałem punktów. Z kolei w czwartkowej serii spotkań mierzyły się ze sobą ekipy z dolnej części tabeli, a jako pierwsi na placu gry zameldowali się zawodnicy Harataczy i Wiesł-Budu. Pierwsza połowa tego starcia była dość wyrównana i dopiero po przerwie gracze Wiesł-Budu rozwinęli skrzydła i odskoczyli swoim rywalom na kilka bramek, wygrywając ten pojedynek 4:1 i kończąc sezon na piątej pozycji. W ostatnim wreszcie meczu zarówno tej kolejki, jak i całego sezonu zmierzyły się ze sobą ekipy No Limits i Regionalu ACF. Spotkanie to zdecydowanie lepiej rozpoczęło się dla graczy Regionalu, którzy już do przerwy prowadzili 5:0 i wydawało się, że mają mecz pod pełną kontrolą. Sytuacja uległa jednak zmianie po wznowieniu gry i to gracze No Limits rzucili się do zdecydowanych ataków. Mimo świetnej postawy duetu Krzysztof Panfil i Paweł Paczek nie udało im się jednak odrobić całości strat i mecz zakończył się wynikiem 6:4.

09 02

Pierwsza Liga Warszawianka:

Jeszcze przed rozpoczęciem gry wiadomo było, że dziewiąta kolejka Pierwszej Ligi Letniej przyniesie wiele emocji, ponieważ to w tym tygodniu rozstrzygnąć się miały losy mistrzowskiego tytułu. Faworytem do zwycięstwa pozostawało BaguSSIJ, jednak aby sięgnąć po laur zwycięzcy musiało ona pokonać drużynę Pasibrzuchów. Pierwsza połowa była jeszcze dość wyrównana, jednak po przerwie szósty bieg włączył Damian Metryka, który zdobywając hat-tricka poprowadził swój zespół do zwycięstwa 5:2 i wywalczenia sobie mistrzowskiego tytułu. Gratulacje! Wciąż otwarta pozostawała również kwestia drugiego miejsca, o które w bezpośrednim starciu zmierzyły się Kipiluto i Nike Poland. Od początku tego pojedynku stroną wyraźnie przeważającą pozostawali gracze w białych koszulkach i choć ekipa Kornela Troszczyńskiego stwarzała sobie dobre sytuacje, to nie była w stanie zamienić ich na bramki. Ostatecznie Nike wygrał 7:1 i zajął drugie miejsce w rozgrywkach, podczas gdy graczom Kipiluto przypadły w udziale medale koloru brązowego. W dolnej połowie tabeli bardzo przekonującym zwycięstwem sezon zakończyła ekipa AK Warszawiaka, która bez najmniejszych problemów rozgromiła TSP Szatańskie Pęto 8:0. Głównymi autorami tego zwycięstwa był duet dwóch Patryków, Kęcika i Hermanna, notujący na swoich kontach łącznie cztery bramki i cztery asysty. Bardzo zacięty był z kolei pojedynek FCK 97/98 z Rosso Bianco. Już pierwsza połowa była bardzo zacięta oraz obfitowała w bramki i zakończyła się remisem 4:4. Dopiero po zmianie stron zawodnicy FCK, przede wszystkim dzięki Kacprowi Tomczykowi, odskoczyli rywalom na kilka trafień i dowieźli tę przewagę do końcowego gwizdka sędziego, wygrywając ostatecznie 10:7.

09 03

Druga Liga Warszawianka:

W tym tygodniu losy mistrzostwa rozstrzygnąć się miały także w Drugiej Lidze Letniej, jednak rywalizacja ta nie trwała długo, ponieważ już pierwszego dnia punkty straciły dwie walczące o tytuł drużyny. Najpierw w bardzo zaciętym meczu Akszon Team musiał uznać wyższość KS Kitowców, którzy wywalczyli sobie trzy punkty dosłownie w ostatniej akcji, dzięki bramce zdobytej przez Kamila Matusiaka. Niespodziewanie łatwą przegraną zanotowała również KP Kozia, która tylko do przerwy toczyła wyrównaną walkę z De Care. Po zmianie stron zawodnicy DC zdecydowanie już dominowali na boisku i punktując wszystkie błędy rywali wygrali ostatecznie 7:3. Wyniki te sprawiły, że jeszcze przed wyjściem na boisko Laga Taka cieszyć się mogła z pierwszego miejsca na koniec rozgrywek i w ich starciu z Honorowymi Warszawskimi Dawcami Punktów widać było sporo rozprężenia. Pojedynek, w którym z jednej strony bardzo dobrze grał Rafał Strzelec, a z drugiej równie udany występ zaliczył Ashot Galstyan zakończył się wynikiem 3:3 i podziałem punktów. W ostatnim wreszcie pojedynku tego sezonu Akszon Team nieznacznie pokonał po ciekawym meczu KP Kozią, a najlepszym zawodnikiem na boisku okazał się bramkarz zwycięskiej drużyny, Arek Mucha, który kilkukrotnie ratował ich w bardzo trudnych sytuacjach. Tym samym zawodnicy występujący w białych koszulkach zagwarantowali sobie tytuł wicemistrza Drugiej Ligi Letniej.