AnonyMMous i Nike Poland wciąż bezkonkurencyjne!

W obu Pierwszych Ligach Letnich coraz wyraźniej wyłaniają się faworyci rozgrywek. Na boisku przy ul. Szobera równych sobie nie mogą znaleźć piłkarze AnonyMMous, zaś na Warszawiance niekwestionowanym liderem pozostaje Nike Poland. O wiele bardziej wyrównana sytuacja jest w Drugich Ligach, gdzie kilka drużyn idzie ze sobą łeb w łeb.

Pierwsza Liga Szobera

Trzecia kolejka zmagań w Pierwszej Lidze Letniej rozpoczęła się od nadspodziewanie wysokiej przegranej FC Ursynowa ze Zjazdem. O ile sytuacja na boisku przez większość czasu była bardzo wyrównana, to zawodnicy w żółtych koszulkach skuteczniej grali z kontry i wykazywali się o wiele lepszą skutecznością, co też widać po wyniku. Starcie to miało dwóch bohaterów, Daniela Kucharuka w ataku oraz Michała Dalbę między słupkami bramki. Bardzo zacięte było również kolejne spotkanie, w którym Contra mierzyła się z Yelonkami. Bramki padały w tym meczu raz dla jednej raz dla drugiej ekipy, a żadna z nich nie była w stanie zdominować swoich przeciwników. Ostatecznie zwycięsko wyszli z tego starcia zawodnicy Yelonek, którzy nieznacznie wygrali 6:5. Z kolei w pierwszym z czwartkowych meczów wreszcie przełamała się drużyna A, która wygrała swój pierwszy mecz w tym sezonie, pokonując St. Varsovię 4:1. Głównym architektem tego zwycięstwa był Wojtek Wieczorkiewicz, który zapisał na swoim koncie jedną bramkę, a przy kolejnych dwóch asystował. Tempa nie mają zamiaru zwalniać piłkarze AnonyMMous, a ofiarą jedynej już drużyny z kompletem punktów na koncie tym razem padli Piękni i Młodzi. Ekipa Maćka Miękiny tak samo jak we wszystkich poprzednich meczach straciła tylko jedną bramkę, strzelając za to aż sześć i pewnie umacniając się na pozycji lidera.

03 01

Druga Liga Szobera

W Drugiej Lidze Letniej aż trzy drużyny wciąż zachowują na swoich kontach komplet punktów. W trzeciej kolejce zmagań jako pierwsza z nich na boisko wyszedł Bulbez Team Bemowo, który mierzył się z No Limits. Pierwsza połowa tego meczu była zażarta, ale też pełna niedokładności, dlatego też padły w niej tylko dwie bramki, dające prowadzenie piłkarzom BTB. W drugiej części spotkania jeszcze powiększyli oni swoją przewagę, a zawodnicy No Limits przebudzili się dopiero w końcówce, kiedy było już za późno na odrobienie strat i mecz zakończył się wynikiem 5:3. Kolejną z niepokonanych drużyn jest St. Gramy Razem, w tym tygodniu mierzące się z Regional ACF. Ekipa Dominika Podlewskiego już w pierwszej połowie pokazała, że będzie to typowy mecz do jednej bramki, a po przerwie tylko to potwierdziła. Dzięki zwycięstwu 9:2 mogli oni dopisać do swojego konta kolejne trzy punkty i utrzymać pozycję w ścisłej czołówce. Liderem z kolei pozostaje All4One, które rozgromiło Harataczy12:2. Mecz ten przez cały czas przebiegał pod dyktando zawodników w granatowych koszulkach, a jego bohaterem został kapitan drużyny, Maciej Rataj, który zapisał na swoim koncie cztery bramki i trzy asysty. Z kolei na zakończenie tej kolejki wreszcie przełamał się Alcur, który po dwóch wysokich przegranych z rzędu pokonał Wiesł-Bud. Już do przerwy prowadzili oni 2:0, a po wznowieniu gry jeszcze podwoili swój bilans bramkowy, wygrywając ostatecznie 4:0.

03 02

Pierwsza Liga Warszawianaka

Na boiskach Warszawianki wciąż bezkonkurencyjna pozostaje ekipa Nike Poland, która również po trzeciej kolejce zachowuje komplet punktów i lideruje w tabeli. W tym tygodniu rozegrali oni dwa mecze, w których najpierw zmierzyli się z BaguSSIJ, a następnie z Pasibrzuchami. Pierwsze z tych spotkań było bardzo zacięte i mimo, że Nike prowadził już 4:1, to zawodnicy BaguSSIJ potrafili większość tych strat odrobić i wynik wahał się do ostatnich minut. Ostatecznie jednak to zawodnicy w białych koszulkach wyszli z tego starcia zwycięsko, wygrywając je 4:3. Takich kłopotów nie mieli oni w swoim drugim meczu, w którym bez większych trudności pokonali Pasibrzuchy 10:4. Spotkanie to praktycznie przez cały czas przebiegało pod ich dyktando, wynik nawet przez chwilę nie był zagrożony, a bohaterem starcia został Adrian Bartkiewicz, notujący na swoim koncie hat-tricka i dwie asysty. Również Pasibrzuchy rozegrały w tym tygodniu dwa mecze, w drugim z nich mierząc się z Rosso Bianco. W starciu tym padło aż trzynaście goli i było ono pełne zwrotów akcji, a ostatnie słowo należało właśnie do zawodników w biało-błękitnych koszulkach, którzy wygrali 7:6. W ostatnim wreszcie meczu tej kolejki stanęły naprzeciwko siebie ekipy Kipiluto i FCK 97/98. Zawodnicy FCK prowadzili już 3:0, żeby jednak całą tę przewagę roztrwonić jeszcze przed przerwą. W drugiej połowie piłkarze Kipiluto utrzymali swoją przewagę i wygrali 9:6, w czym główną zasługę miał Kuba Świętochowski, notując na swoim koncie aż sześć bramek.

03 03

Druga Liga Warszawianka

W trzeciej kolejce Drugiej Ligi Szóstek zmagania na boiskach Warszawianki rozpoczęły się od starcia Honorowych Warszawskich Dawców Punktów z KS Kitowcami. Pierwsza połowa tego pojedynku była bardzo zacięta, a minimalną przewagę osiągnęli w niej zawodnicy HWDP, którzy na przerwę schodzili przy prowadzeniu 3:2. W drugiej części spotkania jeszcze tę przewagę powiększyli, jednak zawodnicy Kitowców pokazali, że póki piłka w grze wszystko jest możliwe i w ostatniej minucie odrobili te straty, doprowadzając do remisu 5:5. Podobny przebieg miało również spotkanie KP Koziej z Lagą Taką. Ekipa Radka Małeckiego prowadziła już 2:0, żeby na początku drugiej połowy tę przewagę roztrwonić i pozwolić Koziej na wyrównanie. Tutaj jednak również o losach meczu zadecydował gol w ostatniej minucie, którym Adam Szatański zagwarantował swojej ekipie wygraną 3:2 i kolejne trzy punkty. Na zakończenie tej kolejki Akszon Team zmierzył się z De Care. Początek tego meczu był wyrównany, jednak od stanu 2:2 coraz wyraźniej zarysowywała się przewaga Akszonu, który schodząc na przerwę prowadził pewnie 5:2. Po wznowieniu gry tylko podwyższali oni swoje prowadzenie, na co zawodnicy De Care byli w stanie odpowiedzieć jedną bramką i mecz zakończył się wynikiem 8:3.