Liga Letnia wystartowała na dobre!

Rekordowa ilość 30 zespołów, czyli niemal dwa razy tyle, co w poprzednich edycjach, wystartowała w nowym sezonie Letniej Ligi Bemowskiej. Nasza letnia Liga Szóstek rozgrywa swe mecze na boiskach przy ul. Szobera 1 oraz Merliniego 4, czyli po prostu na Warszawiance. Zapraszamy na podsumowanie pierwszej serii spotkań. Jednocześnie informujemy, że są już dostępne terminarze na pierwszą fazę rozgrywek.

I Liga Szobera:

Piłkarze AnonyMMous nie mają zamiaru zwalniać tempa i również w swoim drugim meczu sezonu letniego nie pozostawili przeciwnikom najmniejszych szans, gromiąc ich aż 9:1. Ekipa Maćka Miękiny niemal przez cały czas kontrolowała grę i mimo bardzo ostrej walki na boisku była w stanie konsekwentnie punktować drużynę Zjazdu. W ataku ponownie szalał Marcin Napierski, który zapisał na swoim koncie hat-tricka. W drugim z wtorkowych meczów zmierzyły się ze sobą Drużyna A i Yelonki. Pierwsza połowa tego meczu była dość wyrównana, ale obie ekipy raziły nieskutecznością i zakończyła się bezbramkowym remisem. Na początku drugiej części spotkania na dwa trafienia odskoczyła Drużyna A i dopiero wtedy przebudzili się zawodnicy Yelonek, których do zwycięstwa prowadził kapitan, Albert Szlaga. Najpierw odrobili oni straty, a następnie wyszli na prowadzenie 5:2 i takim tez wynikiem zakończył się cały pojedynek. Najciekawiej zapowiadającym się meczem tej kolejki było z kolei starcie FC Ursynów i St. Varsovii. Spotkanie to przypominało iście bokserski pojedynek w którym trwa nieustanna wymiana cios za cios, a żadna ze stron nie jest w stanie uzyskać zdecydowanej przewagi nad przeciwnikiem. Wynik tego starcia wahał się do samego końca, a zwycięstwo 6:5 zagwarantował swojej drużynie Michał Burzyński, zdobywając bramkę dosłownie w ostatniej akcji meczu. Wreszcie w spotkaniu kończącym rywalizację w tej kolejce zmierzyły się Contra oraz Piękni i Młodzi. Mecz ten miał nadspodziewanie jednostronny przebieg, a katami ekipy Daniela Jończyka okazał się niezawodny duet Michał Raciborski i Aleksander Szyszka. Pierwszy z nich zapisał na swoim koncie pięć bramek, podczas gdy drugi dorzucił jeszcze jedną i pięć asyst, a Contra zwyciężyła 7:2

01 01

II Liga Szobera:

Pierwszy z meczów drugiej kolejki Drugiej Ligi Letniej, której mecze odbywały się na boiskach przy ul. Szobera okazał się również najbardziej zażartym i wyrównanym. Rywalizujące w nim ekipy No Limits i Wiesł-Budu przez cały czas toczyły wyrównaną walkę, z której ciężko było wyłonić faworyta. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów, a królem polowania został Wojtek Gieras, który zapisał na swoim koncie aż cztery bramki. W kolejnym meczu wyrównany był tylko początek, ale wraz z upływem czasu coraz wyraźniej zarysowywała się przewaga zawodników All4One. Zwycięstwo 7:3 nad Regional ACF to przede wszystkim zasługa duetu Maciej Rataj i Marcin Napierski, kończącego mecz z identycznym dorobkiem dwóch bramek i jednej asysty. Starcie Harataczy z St. Gramy Razem okazało się z kolei najbardziej jednostronnym pojedynkiem tego tygodnia. Zwycięstwo ekipy Dominika Podlewskiego nie było zagrożona nawet przez chwilę. Piłkarze Gramy Razem spokojnie kontrolowali grę, punktując swoich przeciwników i wygrywając całe starcie 7:0, co i tak było najniższym wymiarem kary. Na zakończenie wreszcie tej kolejki stanęły naprzeciwko siebie drużyny Alcuru i Bulbez Teamu Bemowo. Już pierwsza połowa pokazała, że zawodnicy BTB nie będą mieli większych problemów z przeciwnikami, a Rafał Szewczyk ponownie spróbuje zawalczyć o koronę króla strzelców. Piłkarze Alcuru przebudzili się dopiero w końcówce, kiedy było już za późno na zmianę losów meczu, który zakończył się wynikiem 6:2.

01 02

I Liga Warszawianka:

Wszystkie mecze inauguracyjnej kolejki I Ligi Letniej, odbywające się na Warszawiance były bardzo zacięte i przyniosły wiele emocji, a w pierwszym z nich spotkali się TSP Szatańskie Pęto i BaguSSIJ. Już do przerwy żadna z tych ekip nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoja stronę i po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał wynik 4:4. Sytuacja zmieniła się w drugiej części spotkania, kiedy to mocniej przycisnęli piłkarze BaguSSIJ, prowadzeni do ataku przez nominalnych defensorów: Kamila Jaroszuka i Sebastiana Rzepkę. Szybko odskoczyli oni rywalom na kilka trafień i spokojnie wygrali 9:6. Następnie na placu gry stawili się zawodnicy Kipiluto i Rosso Bianco. Ekipa Kornela Troszczyńskiego do przerwy wypracowała sobie dwubramkową przewagę, którą jednak szybko roztrwoniła w drugiej części spotkania. Piłkarze Rosso Bianco, wśród których brylowali Patryk Szrajder i Marcin Banasiak, najpierw odrobili straty, a następnie wypracowali sobie przewagę, której nie oddali do ostatniego gwizdka sędziego. Następnie zmierzyły się ze sobą AK Warszawiak i Nike Poland. Tutaj również przez cały czas walka była wyjątkowo zażarta, a wynik wahał się do ostatnich sekund. Ostatecznie zwycięsko z tej walki wyszli zawodnicy Nike, którzy nieznacznie wygrali 3:2. Ostatni wreszcie z meczów inauguracyjnej kolejki wyłonił pierwszego lidera, którym zostało FCK 97/98. Pewnie pokonali oni ekipę Pasibrzuchów, toczącą wyrównaną walkę tylko w pierwszej połowie. Dzięki wygranej 8:4, której głównym architektem był Kacper Tomczyk, zawodnicy w czerwonych koszulkach przynajmniej do przyszłego tygodnia zasiadać będą na fotelu lidera.

01 03

II Liga Warszawianka:

W miniony poniedziałek rozpoczęła również swoje zmagania II Liga Letnia, rozgrywająca mecze na boiskach Warszawianki. Na pierwszy ogień poszło starcie Honorowych Warszawskich Dawców Punktów z Akszon Teamem. Pierwsza połowa tego meczu była wyrównana, a więcej sytuacji stwarzali sobie zawodnicy HWDP. Pechowo jednak ciągle obijali słupki bramki przeciwników. Te niewykorzystane sytuacje zemściły się na nich w drugiej części spotkania. Akszon Team ruszył wtedy do ataku i odskoczył rywalom na kilka bramek, wygrywając cały mecz 5:1. W kolejnym pojedynku tego deszczowego wieczora stanęli naprzeciwko siebie piłkarze KP Koziej i Kitowców. Mecz lepiej rozpoczął się dla tych drugich, którzy objęli prowadzenie po bramce Jakuba Skwarka, jednak tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Jakub Jarzyński  i nic nie było jeszcze przesądzone. Po przerwie zawodnicy w żółtych koszulkach od razu zaatakowali swoich przeciwników i po ładnych golach wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu, wygrywając go pewnie 6:2.

Zarówno w obu ligach rozgrywanych na boisku przy ul. Szobera, jak i w pierwszej lidze rozgrywanej na Warszawiance, po rozegraniu siedmiu meczów w systemie "każdy z każdym", drużyny zostaną podzielone na dwie grupy. Zespoły z miejsc 1-4 zagrają ze sobą trzy dodatkowe mecze, których stawką będzie mistrzostwo. Ekipy z miejsc 5-8 zagrają o kolejne miejsca w stawce i utrzymanie. Wyjątkiem jest druga liga na Warszawiance, gdzie drużyny zagrają w systemie "mecz i rewanż". Terminarz na drugą fazę rozgrywek zostanie rozpisany po zakończeniu pierwszej rundy. Do zobaczenia na zielonej murawie!