Do końca rozgrywek już tylko trzy kolejki!

Sezon Wiosenny Ligi Bemowskiej wielkimi krokami zbliża się ku końcowi, a my wciąż czekamy na najważniejsze rozstrzygnięcia. W Pierwszej Lidze Siódemek od reszty stawki odskoczyły Chemik Bemowo i Tiki Taka, a na niższych szczeblach rozgrywkowych nastąpi teraz podział tabeli na grupy mistrzowskie i spadkowe. Na Lidze Naturalnej przewagę nad przeciwnikami wciąż utrzymują Reprezentanci, zaś najbardziej wyrównana sytuacja wciąż utrzymuje się w Lidze Szóstek.

I Liga Siódemek:

Siódmą kolejkę Pierwszej Ligi Siódemek otworzyło spotkanie Chemika Bemowo z St. Varsovią. Ekipa Adriana w nieprzekonującym stylu  pokonała drużynę Michała Witkowskiego. Jak zwykle szybką nogą popisywał się Piotr Dzisiów, zawodnik spotkania i to głównie dzięki jego dryblingom Chemik zyskał trzy punkty. Następnie BKS 04 Górki zmierzył się ze Zjazdem. Żelazna dyscyplina taktyczna drużyny Tomasz Drzała przyniosła im zwycięstwo. Motorem napędowym defensywy okazał się Krzysztof Bernatowicz, zdobywca dwóch bramek. W kolejnym starciu Moszna Squad ograła zaledwie jedną bramką KS Precyzyjny Browar. Spotkanie to było niezłym widowiskiem, w którym pierwsza połowa należała do Browaru, zaś druga dla ekipy Pawła Maula. Z dobrej strony zaprezentował się Michał Burzyński, zdobywca trzech bramek oraz wracający w szeregi błękitnych Paweł Kalinowski, który zapisał na swoim koncie trzy asysty. W ostatnim meczu zobaczyliśmy aktualnego mistrza Tiki Takę w starciu z AnonyMMous. Borykający się z problemami kadrowymi Anonimowi tylko w pierwszej połowie byli równorzędnymi przeciwnikami dla ekipy Michała Świerczyńskiego. MVP spotkania, jak również i całej kolejki, został wybrany strzelec czterech bramek, Daniel Mężydło. Spotkanie UKS Południe Czosnów z Anteniarzami zostało przełożone.

07 01

II Liga Siódemek:

Zmagania w siódmej kolejce Drugiej Ligi Siódemek rozpoczęły się od pojedynku ekipy SSIJ z Do przerwy 0,7. Mecz od początku był bardzo wyrównany, a wszystkie bramki padły w nim w pierwszej połowie. Ostatecznie obie drużyny zdobyły po dwa gole i musiały zadowolić się podziałem punktów. W kolejnym spotkaniu stanęli naprzeciwko siebie Chłopcy do bicia oraz Fantazja Bródno. W tym starciu wyrównana była tylko pierwsza połowa, która zakończyła się remisem 3:3. Po przerwie na boisku istnieli już tylko Chłopcy do bicia, których do zwycięstwa poprowadził zdobywca aż pięciu bramek, Marcin Kolator. W pierwszym z niedzielnych meczów zmierzyły się z kolei Bulbez Team Bemowo i Blockers Boys. Spotkanie to toczyło się w formule cios za cios, jednak lepszą skutecznością wykazali się zawodnicy Bulbezu i to im przypadły w udziale trzy punkty. Na zakończenie kolejki ostatnie w tabeli All4One grało z liderem Warsaw United i wydawało się, że musi to być mecz do jednej bramki. Nic jednak bardziej mylnego i ku zaskoczeniu wszystkich Dawid pokonał Goliata 4:1 i został pierwszą w tym sezonie drużyną, która była w stanie uszczknąć punkty ekipie United!

07 02

III Liga Siódemek:

W pierwszym meczu siódmej kolejki Trzeciej Ligi Siódemek oglądać mogliśmy starcie Pasibrzuchów z Wariatami Kuchara. Mecz ten od początku był bardzo zacięty, ale lepszą skutecznością wykazali się zawodnicy Wariatów, która zapisała na swoim koncie trzy trafienia. Ekipa Mateusza Niedźwiedzkiego cały czas napierała na przeciwników starając się te straty odrobić, jednak w bramce świetnie spisywał się Norbert Margas i mecz zakończył się wynikiem 3:1. W kolejnym spotkaniu stanęły naprzeciwko siebie Lantra i BaguviX. Pojedynek ten był dość wyrównany, jednak ekipa Damiana Metryki musiała większość czasu grać w osłabieniu, co miało z pewnością wpływ na ich ostateczną przegraną 3:5. Lantra rozgrywała w ten weekend jeszcze jedno spotkanie, w którym zmierzyła się z Pohyblem. Tym razem jednak szczęście im nie dopisywało i musieli uznać wyższość swoich przeciwników, którzy wygrali 2:0. Na pozycji lidera z kolei wciąż utrzymują się Piękni i Młodzi, którzy również po tej kolejce dopisali sobie trzy punkty. Tym razem bez większych problemów rozprawili się z BaguviXem, a królem polowania został Kamil Tarapacz, zapisując na swoim koncie hat-tricka. Zmagania w ostatniej kolejce przed podziałem tabeli zakończył mecz Orłów Leszka z Kamixem. Ekipa Kamila Fusa już od pierwszych minut prezentowała się lepiej od przeciwników i spokojnie ich punktowała, żeby ostatecznie zwyciężyć 7:4 i dopisać sobie kolejne trzy punkty.

07 03

IV Liga Siódemek:

Na pierwszy ogień ostatniej kolejki przed podziałem tabeli w Czwartej Lidze Siódemek poszedł mecz Tank Teamu z Fast Trans. Pojedynek ten był bardzo zacięty i padły w nim tylko dwie bramki, po jednej dla każdej z drużyn. Ekipa Michała Fijałkowskiego rozgrywała tego dnia jeszcze jedno spotkanie, w którym starła się z KS Wunderwaffe. Fast Trans przeważało przez większość czasu, a ich przeciwnicy grali w osłabieniu i nie potrafili wykorzystać nadarzających się okazji, przez co przegrali 3:5. W pierwszym z niedzielnych pojedynków spotkały się KP Kozia oraz Rosso Bianco. Niespodzianki w tym meczu nie było i to ekipa Piotra Mroczka pewnie pokonała swoich przeciwników 5:2, głównie dzięki duetowi Patryk Szrajder i Kamil Filipczak. Następny z kolei mecz, pomiędzy TSP Szatańskim Pętem a KS Wunderwaffe nie doszedł do skutku. Pierwsza z tych drużyn zwyciężyła walkowerem i dopisała sobie darmowe trzy punkty. Na zakończenie wreszcie siódmej kolejki Chyże Rosomaki zmierzyły się z Drink Menem. Mecz ten już od pierwszych minut toczył się w szybkim tempie i był bardzo wyrównany. Obie drużyny miały swoje sytuacje, a losy spotkania wahały się do ostatnich minut, ale minimalnie lepszy okazał się Drink Men, który wygrał 2:1.

07 04

I Liga Naturalna:

Siódma kolejka Pierwszej Ligi Naturalnej w sezonie Wiosna 2016 przyniosła wiele niespodziewanych wyników. Żadna z drużyn nie miała pauzy, a zespoły Ataku Klonów i FC Po Nalewce grały po dwa spotkania. W pierwszym starciu KS Kierowników z Atakiem Klonów byliśmy świadkami jednostronnego meczu. Mistrz z zeszłego sezonu nie dał szans swoim rywalom gromiąc ich aż 12:0. Michał Burzyński zakończył pojedynek z pięcioma golami oraz dwiema asystami zostając tym samym zawodnikiem spotkania. W kolejnym meczu Reprezentantów z Drużyną A byliśmy świadkami spektakularnego widowiska. Było w nim wiele zwrotów akcji, a dominował zespół Dominika Podlewskiego, jednak to Reprezentanci wrócili z tarczą, ostatecznie wygrywając 4:3. Aktualnie są oni liderem tabeli i nie przegrali jeszcze żadnego meczu. Następnie przyszedł czas na spotkanie Green Pubu Bemowo z Abi Squadem. Mecz lepiej rozpoczął zespół Rafała Skiby, zdobywając pierwszą bramkę w tym spotkaniu, ale jak się później okazało zarazem ich ostatnią. Dobrze dysponowany tego dnia w bramce Marcin Osowski był murem nie do przejścia, a Green Pub Bemowo wygrał 3:1. Niedzielne zmagania rozpoczęło FC Po Nalewce z Golden Romanem. Tutaj obyło się bez niespodzianek i Golden Roman pewnie wygrał 3:0, a Łukasz Kurek został zawodnikiem meczu dzięki dobrej postawie defensywnej i dwóm asystom. Izba Wytrzeźwień w pojedynku z Turbo Ptysiami grała w przewadze jednego zawodnika, dzięki czemu mieli ułatwione zadanie. Rezultat 8:0 doskonale to oddaje i jest to drugie zwycięstwo Izby w tym sezonie. Później, jak się okazało, odbył się kolejny już mecz do jednego bramki, czyli Lepiej Nie Pytaj z Rookies. Pewna wygrana 7:0 dała kolejne trzy punkty pierwszej z tych ekip, a Łukasz Bimek dzięki dwóm trafieniom w tym meczu jest liderem w klasyfikacji strzelców ex aequo z Filipem Adamkiewiczem z Drużyny A. Ostatni pojedynek w ramach tej kolejki to spotkanie Ataku Klonów z FC Po Nalewce. Atak Klonów niespodziewanie wygrał 6:4, a Wołodymyr Ilijenko został zawodnikiem meczu zdobywając gola oraz trzy asysty.

07 05

I Liga Szóstek:

W pierwszym meczu 7 kolejki Pierwszej Ligi Szóstek spotkały się Yelonki i Kindybały FC. Przez całe spotkanie minimalnie przeważały Yelonki, stopniowo budując przewagę bramkową. Świetnie spisał się cały zespół stawiając na grę drużynową, co zaowocowało wygraną 9:5. Pierwsze spotkanie w niedzielę to ligowe derby Amsort-Rycerze Świtu. W pierwszej połowie lepiej zagrali Rycerze i udało im się uzyskać prowadzenie 4:1. Amsort przebudził się dopiero w drugiej części spotkanai, ale Rycerze nie dali sobie już wyrwać zwycięstwa. W ataku dobrze spisał się duet Majewski-Dębowski, który zdobył łącznie 5 bramek i 4 asysty. Chwilę później na boisku pojawił się Drink Team i Team B. Spotkanie było zacięte, ale minimalnie lepsi w pierwszej połowie byli zawodnicy Drink Teamu, prowadzący do przerwy jedną bramką. W drugiej odsłonie jeszcze bardziej rozkręcili oni motor i podwyższyli prowadzenie o kilka oczek wygrywając ostatecznie 8:4. Świetnie zagrało trio Garbacki-Tippe-Marczuk, zdobywcy prawie wszystkie bramek i asysty dla drużyny. Jako ostatni zmierzyli się St. Gramy Razem i FC NaNkacu, a faworyta można było wskazać już po kilku minutach. NaNkacu wyszli na pewne prowadzenie 6:0 po pierwszej połowie i w drugiej mogli grać już swobodniej. Wtedy doszli do głosu zawodnicy Gramy Razem, ale przewaga była zbyt duża, a przeciwnik zbyt silny, żeby odrobić straty. Warto wyróżnić duet Szewczyk-Wojsław, autorów 7 bramek i 5 asyst dla zespołu.

07 06

II Liga Szóstek:

Zmagania w Drugiej Lidze Szóstek rozpoczęły się od szlagieru Alcur - Akszon Team. Pierwsza połowa była bardzo zachowawcza w wykonaniu obu drużyn. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w drugiej połowie, a więcej piłek zapakowali do siatki przeciwnika zawodnicy Alcuru, wygrywając 7:3. Chwilę później odbyło się chyba najciekawsze spotkanie kolejki. Zacięta walka w wykonaniu mającego jednego zawodnika mniej For Far Timu w starciu z Furią Jelonki robiła wrażanie. Warto wspomnieć, że grając w pięciu strzelili 3 bramki i nie stracili żadnej. W tym spotkaniu padła też rekordowa ilość kartek, bo aż 2 czerwone i 4 żółte. Ostatecznie mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 4:4. Pojedynek KipilutoFX Hawks był prawdziwym festiwalem strzeleckim. Oba zespoły postawiły na atak, czego efektem było aż 19 goli. Więcej jednak strzelili faworyci, czyli Kipiluto. Zdecydowanie przeważali oni przez całe spotkanie, jednak zawodnicy FX Hawks dzielnie walczyli o gole. W ostatnim meczu w sobotę grali ze sobą Honorowi Warszawscy Dawcy Punktów i FC Running Team. Świetnie mecz zaczęli ci drudzy wychodząc na pewne prowadzenie 5:0. HDWP obudzili się dopiero w drugiej połowie i zawzięcie gonili wynik, ale zabrakło im czasu. Było to drugie zwycięstwo FC Running Teamu w tym sezonie. Ostatnim i jedynym spotkaniem w niedzielę był pojedynek FX Hawks i Teraz Kolskiej. Mimo tego, że stroną dominującą była Kolska to nie potrafili oni wykorzystać sytuacji albo trafiali w słupki. Z drugiej strony FX Hawks mieli mniej akcji, ale potrafili je wykorzystać i mecz zakończył się ich zwycięstwem 5:1. Bohaterem spotkania został Igor Więckowski, autor hat-tricka.