( 3 : 3 )
Wiosna 2024 - Totalbet 8. Liga 6x6
  • niedziela, 19 maj 2024
  • 14:00

149' Jan Świątkowski FC Obłupani II
143' Aziz Saidulaev FC Obłupani II
135' Aziz Saidulaev FC Obłupani II
134' Jakub Oleszkowicz FC Obłupani II
130' Mariusz Kijewski FC Obłupani II
128' Mat Wiercigroch FC Obłupani II
118' Mariusz Kijewski FC Obłupani II
113' Jakub Oleszkowicz FC Obłupani II
111' Mariusz Kijewski FC Obłupani II
149' Krzysztof Świątkowski FC Obłupani II
143' Michał Rudnik FC Obłupani II
135' Jakub Oleszkowicz FC Obłupani II
134' Mat Wiercigroch FC Obłupani II
130' Krzysztof Świątkowski FC Obłupani II
128' Krzysztof Świątkowski FC Obłupani II
113' Aziz Saidulaev FC Obłupani II
111' Jakub Oleszkowicz FC Obłupani II
1Aziz Saidulaev FC Obłupani II

W starciu Ósmej Ligi Siódemek pomiędzy FC Obłupanymi II i Bemovią faworytem wydawali się być nominalni goście. Zwłaszcza że gospodarze dotychczas nie zdobyli nawet punktu. I w pierwszych sekundach zespół w czerwonych trykotach za sprawą Michała Wątkowskiego otworzył wynik. A w 10 minucie na 0:2 poprawił Maciej Januszewski i wydawało się, że wszystko idzie według przedmeczowej prognozy. Nie minęło jednak 60 sekund, gdy kontakt dał Mariusz Kijewski, a niedługo później sytuację sam na sam, po podaniu Aziza Saidulaeva, wykorzystał Jakub Oleszkowicz. FC O II przejęli inicjatywę i poszli za ciosem. Po nieco ponad kwadransie, po próbie loba Kijewskiego, piłka odbiła się od poprzeczki, ale dobitka była już skuteczna. Stan 3:2 nie utrzymał się do przerwy. W 22 minucie ładną szarże przeprowadził Łukasz Pawlak, wycofał na przedpole do Krzysztofa Skwierczyło, a ten precyzyjnie przymierzył i było 3:3. Takim też rezultatem zakończyła się pierwsza odsłona. Tuż po zmianie stron Mat Wiercigroch oddał strzał z dystansu, futbolówka leciała w środek bramki, ale golkiper Bemovii popełnił błąd i zrobiło się 4:3. Obłupani poszli za ciosem i Oleszkowicza, Kijewskiego i Aziza wbili w krótkim czasie jeszcze 3 gole, odskakując na 7:3. Czerwoni rzucili się do odrabiania strat, głównie za sprawą Pawlaka, co zaowocowało tym, że w ostatnim kwadransie byliśmy świadkami małej wymiany ognia. Sporo pracy miał też bramkarz Szymon Mękała, ale ze swoich obowiązków wywiązywał się bez zarzutów. A do tego w środku pola harował najlepszy na placu Aziz Saidulaev, dzięki czemu FC Obłupanym II udało się dowieźć premierowe zwycięstwo w tym sezonie. Finalnie było 9:6, co dało gospodarzom niezwykle cenne 3 oczka, które pozwoliły im opuścić strefę spadkową. Dla Bemovii z kolei była to 3 porażka z rzędu, co mocno skomplikowało im walkę o medale.